• BAJKOWE TEATRALIA

• Przedszkole nr 1 „Bajka” w Pleszewie realizuje projekt: „Bajkowe Teatralia – klasycy literatury dziecięcej w spektaklach teatralnych przedszkolaków”, który otrzymał nagrodę i dofinansowanie w II edycji programu grantowego Fundacji ORLEN: „Moje miejsce na Ziemi”. Projekt realizowany jest we współpracy z Domem Kultury w Pleszewie. Patronat medialny nad projektem objęło „Życie Pleszewa”.

Celem podjętych działań projektowych jest m.in. rozwój lokalnego teatru dziecięcego, edukacja teatralna dzieci w przedszkolach Miasta, Gminy i Powiatu Pleszewskiego, popularyzowanie utworów klasyki literatury dziecięcej z wykorzystaniem małych form teatralnych, a także rozwijanie nawyków korzystania z życia kulturalnego wśród młodych odbiorców.

Realizacja projektu rozpoczęła się w styczniu 2020 r. i została przerwana przez pandemię. W styczniu i w lutym w Zajezdni Kultury odbyły się  warsztaty teatralne dla nauczycieli przedszkoli. Przed nami jeszcze XVIII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych: „Witajcie w naszej bajce”, spektakl teatralny dla uczestników Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych i lokalnej społeczności oraz wystawa fotograficzna. Wszystkie zaplanowane działania z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej zostają przeniesione do sieci (szczegóły na plakacie). Nie będzie również uroczystego zakończenia projektu. Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników XVIII Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych: „Witajcie w naszej bajce” zostaną w najbliższym czasie dostarczone przez organizatorów do przedszkoli.

Serdecznie zapraszamy na etiudy teatralne na motywach utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w wykonaniu przedszkolaków, a także na spektakl Teatru Fuzja pt.: "Ciocia Jadzia". Życzymy miłych wrażeń.

• Dzień Uśmiechu 2020

• W piątek 2 października 2020 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Radości i dobrej zabawy nie brakowało w żadnej z bajkowych grup - zobaczcie sami :)

Krasnoludki

Skrzaty