• 🙂 Zapraszamy do naszej "Bajki" 🙂

Przedszkole nr 1 "Bajka" dysponuje dwoma wolnymi miejscami:

jedno dla dziecka 4,5 - letniego i jedno dla dziecka 6 - letniego.

Więcej informacji pod numerem telefonu - 62 7421368.

• Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

• Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew zaprasza do udziału w programie „Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”, finansowanym ze środków programu Polska Cyfrowa.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na sprzęt komputerowy służący do nauki zdalnej.

O dofinansowanie wnioskować będzie Miasto i Gmina Pleszew na podstawie wniosków (oświadczeń) złożonych przez rodziców uczniów (opiekunów prawnych) lub pełnoletnich uczniów szkół średnich, zamieszkałych w gminach, w których funkcjonowało zlikwidowane obecnie PGR, oraz których krewni w linii prostej (tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny) pracowali w zlikwidowanym PGR.

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, akcesoriów oraz oprogramowania, które przekazane będą dzieciom i młodzieży z rodzin byłych pracowników PGR.

Oświadczenia dot. udziału w projekcie wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych można składać w Urzędzie Miasta i Gminy w Pleszewie, Rynek 1 (w godzinach pracy Urzędu, w terminie do 29 października 2021 r.

Złożenie ww. dokumentów nie jest jednoznaczne z otrzymaniem wsparcia.

Informacje dodatkowe:

1. Sprzęt komputerowy będzie wydawany rodzicom/uczniom na następujących warunkach:
            • przekazany na własność sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem przeznaczony zostanie do wyłącznego użytku dla dziecka/ucznia
            • sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem zostanie przekazany na okres nauki ucznia w szkole podstawowej/średniej,
            • opiekun prawny/pełnoletni uczeń pozostaje odpowiedzialny materialnie za utratę sprzętu komputerowego bądź jego uszkodzenie nieobjęte gwarancją i niewynikające ze zwykłego użytkowania,
            • opiekun prawny/pełnoletni uczeń zobowiązuje się do okazania sprzętu komputerowego do oględzin stanu technicznego i sprawdzenia jego przeznaczenia przez okres 2 lat od przekazania sprzętu w terminie wskazanym przez Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.
            1. Wsparcie nie zostanie udzielone jeżeli dziecko/uczeń pełnoletni otrzymał już na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputer stacjonarny lub laptop zakupiony ze środków publicznych, lub środków organizacji pozarządowych, lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z oświadczeniami załączonymi poniżej.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 062 7428 342.

• "Razem dla Życia w Mieście i Gminie Pleszew"

• Wszystkie grupy przedszkolne dziś o godz. 12.00 wzięły udział w wielkiej akcji nauki ratowania ludzkiego życia, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca. Gumisie ćwiczyły tę ważną umiejętność na pleszewskim Rynku, a pozostałe grupy na placu przedszkolnym, pod fachowym nadzorem ratownika medycznego Waldemara Sadowskiego – taty Mateusza i Mieszka oraz pielęgniarki Veroniki Włodarczyk – mamy Ady. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

• Uczymy najmłodszych ratować ludzkie życie! ❤️

• W poniedziałek 18 października 2021 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w wielkiej akcji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Grupa Gumisie będzie uczyć się na pleszewskim Rynku, jak ratować ludzkie życie! W tym samym czasie Krasnoludki, Muminki, Skrzaty i Smerfy będą zdobywać te ważne umiejętności w przedszkolu. Szczegóły akcji na plakacie.

• Dzień Chłopca 2021

• 30 września 2021 roku wszystkie grupy przedszkolne świętowały Dzień Chłopca. Dziewczynki przygotowały moc niespodzianek dla swoich kolegów - były upominki, wesołe zabawy, konkursy, tańce i słodki poczęstunek. Dzień upłynął wszystkim bardzo radośnie :)