Aktualności

Pożegnanie Przedszkola

19 czerwca 2017 roku o godz. 16.00 zapraszamy na zebranie dla rodziców dzieci nowoprzyjętych


Krasnoludki, Skrzaty i Muminki na wycieczce w Dobrzycy
3 kwietnia 2017 roku Krasnoludki, Skrzaty i Muminki wybrały się na wycieczkę do Dobrzycy. Na początku w Oranżerii Muzeum Ziemiaństwa odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały pisanki oraz wspólne zabawy o tematyce wielkanocnej. Po wyjściu z Oranżerii dzieci z papierowymi koszyczkami szukały w parku ukrytych w trawie niespodzianek od zajączka. Beata Filipiak i Brajan Walendowski z grupy Skrzaty znaleźli najwięcej jajek, w nagrodę otrzymali książeczkę z zadaniami dotyczącymi przyrody i Parku w Dobrzycy. Podczas wycieczki dzieci poznały też krótką historię pałacu i posągu "pani z kielichem", zobaczyły najsłynniejszy dobrzycki pomnik przyrody – platan oraz przepięknego pawia.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Maja, Zuzia i Łucja na przeglądzie recytatorskim
Zuzia Kowalik, Maja Tyrakowska i Łucja Barańska wzięły udział w gminnym przeglądzie recytatorskim: "Ulubione wiersze przedszkolaka", zorganizowanym w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Pleszewie. Wszystkie trzy dziewczynki pięknie się zaprezentowały, a Majka zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy naszym wspaniałym recytatorkom

Zapraszamy do galerii zdjęć

Witaj, Wiosno
21 marca 2017 roku przedszkolaki z naszej "Bajki" powitały nową porę roku. Krasnoludki z panią Martą zrobiły tradycyjną Marzannę i zasiały rzeżuchę, Gumisie z panią Elą wykonały piękne portrety pani Wiosny, Smerfy z panią Magdą z wiosennym transparentem szukały w okolicy śladów nowej pory roku, a Skrzaty z panią Basią rozwiązały krzyżówkę i bawiły się zielonymi balonami. We wszystkich grupach przez cały dzień panowała radosna wiosenna atmosfera.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Rekrutacja do przedszkola
Ruszyły zapisy do przedszkola na nowy rok szkolny 2017/18. Wniosek i oświadczenia rodziców można pobrać w sekretariacie przedszkola, lub na naszej stronie internetowej w zakładce - Rekrutacja. Zapraszamy :)

Bajkowa Wierszykarnia
9 marca 2017 roku odbył się w naszym przedszkolu Przegląd Poezji Dziecięcej pod hasłem: „Bajkowa Wierszykarnia”. W przeglądzie udział wzięło udział 16 reprezentantów wszystkich grup przedszkolnych. W Jury konkursu zasiedli zaproszeni goście: pani Maria Wasielewska - kierowniczka działu dziecięcego Biblioteki Publicznej MiG Pleszew, pani Anna Wujs – była dyrektorka naszego przedszkola oraz pani Ewa Rutkowska z Gazety Pleszewskiej. Imprezę przygotowały i prowadziły nauczycielki – Elżbieta Grzemska i Dorota Muszyńska. Publiczność gromkimi brawami nagradzała małych recytatorów. Wszyscy wykonawcy za swój występ otrzymali książki, kolorowanki i pamiątkowe dyplomy. Jury przyznało 3 wyróżnienia. Otrzymała je Łucja Barańska z grupy Gumisie oraz Maja Tyrakowska i Zuzanna Kowalik z grupy Muminki. 17 marca 2017 roku wyróżnione dzieci będą reprezentować nasze przedszkole w konkursie gminnym – „Ulubione wiersze przedszkolaka” w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Pleszewie. GRATULUJEMY!
Zapraszamy do galerii zdjęć

Bal Przebierańców

Dzień Babci i Dziadka
W dniach 17 - 23 stycznia 2017 roku odwiedzili nasze przedszkole mili goście - Babcie i Dziadkowie naszych przedszkolaków. Z okazji Ich święta dzieci pod kierunkiem swoich pań przygotowały wiele niespodzianek - przedstawienia teatralne, piosenki, wiersze, tańce oraz własnoręcznie wykonane upominki. Był też słodki poczęstunek, przygotowany przy pomocy rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji uroczystości. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i wiele szczęścia.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Dzień Bajkowych Gier Planszowych
16 grudnia 2016 roku zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Bajkowych Gier Planszowych. Gry planszowe, choć coraz bardziej wypierane przez gry komputerowe, są ważnym elementem w rozwoju dziecka. Rozwijają wiedzę, integrują, wpływają na inteligencję emocjonalną, uczą postępowania zgodnego z logiką, planowania następnych posunięć i radzenia sobie z konsekwencjami, uczą wygrywać i przegrywać, a po porażce wyciągać z niej wnioski. Zadaniem każdej grupy było wymyślenie i stworzenie własnej gry o tematyce bajkowej. W wyniku wspólnej pracy nauczycielek i dzieci powstało 5 ciekawych gier: „Bajkowe bingo”, „Biedroneczki”, „Przygoda Smerfów w lesie”, „Wielki wyścig aut” oraz „Leśne przygody skrzatów”. Wszystkie gry zostały zaprezentowane i wypróbowane przez dzieci podczas Dnia Bajkowych Gier Planszowych. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem grały we wszystkie gry. Po zakończeniu imprezy będą one służyły naszym przedszkolakom do zabawy i nauki. Dzień Bajkowych Gier Planszowych przygotowała pani Elżbieta Grzemska i Magdalena Sopniewska w ramach innowacji pedagogicznej: „Inna bajka w Bajce”.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Przedszkolne Uroczystości Gwiazdkowe
Przed Świętami Bożego Narodzenia we wszystkich grupach odbyły się Uroczystości Gwiazdkowe z udziałem dzieci, rodziców i rodzeństwa. Dzieci pod kierunkiem swoich pań przygotowały piękne świąteczne przedstawienia, koncerty bożonarodzeniowe. Muminki w tym roku zorganizowały warsztaty plastyczne, podczas których razem z rodzicami wykonały ozdoby na choinkę. Można też było skosztować świątecznego pieczywa, a do przedszkolaków przybył Święty Mikołaj z upominkami. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację świątecznych imprez.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Zajęcia otwarte u Muminków
28 listopada 2016 r. w grupie Muminki odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, dotyczące przygotowania do nauki czytania i pisania dzieci 5 – letnich. Wszystkie dzieci chętnie wykonywały różnorodne zadania, stawiane przed nimi przez nauczycielkę - panią Alicję Łoś: dzieliły wyrazy na sylaby i głoski, pisały na tacy z kaszką, liczyły, rozwiązywały zagadki, rysowały przy muzyce wg Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Wspólnie z rodzicami wykonały ciekawe prace plastyczne. Rodzice z uwagą obserwowali, jak dzieci funkcjonują w grupie i jak radzą sobie podczas zajęć w przedszkolu.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Smerfy pamiętają o zmarłych
31 października 2016 roku, w przeddzień Wszystkich Świętych, grupa Smerfy udała się na cmentarz przy ulicy Poznańskiej, aby uczcić pamięć o zmarłych. Dzieci zabrały ze sobą znicze i zapaliły je na grobach księży, pochowanych na tym cmentarzu, a także na opuszczonych nagrobkach.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Halloween
28 października 2016 roku obchodziliśmy w przedszkolu Hallowen. Skrzaty przyszły do przedszkola przebrane za czarownice, duchy, wampiry. Smerfy zaprosiły do wspólnej zabawy Gumisie - przebierały się za duszki, malowały twarze, brały udział w konkursach. Halloweenowy korowód odwiedził wszystkie grupy, które musiały wykupić się słodkościami, w myśl powiedzenia: "Cukierek, albo psikus".
Zapraszamy do galerii zdjęć

Smerfy w Książnicy Pedagogicznej
26 października 2016 roku Smerfy wyjechały na wycieczkę do Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Tam zapoznały się z działami biblioteki. W dziale zbiorów specjalnych podziwiały stare książki pochodzące z XVII w., odbyły krótką lekcję kaligrafii, zwiedzały pokój wielkiego kaliskiego artysty Władysława Kościelniaka. Dzieci były również w czytelni i wypożyczalni, a także w dużym magazynie książek. Na koniec mama Natalki, która zaprosiła grupę do swojego miejsca pracy, zaprowadziła dzieci na słodki poczęstunek, podczas którego czytała dzieciom bajki.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Pasowanie na Przedszkolaka 2016
20 października 2016 r. odbyło się w naszym przedszkolu „Pasowanie na Przedszkolaka”. Aby zostać przyjętym w poczet przedszkolaków, dzieci musiały wykonać specjalne zadania. Na uroczystość przybyła Królewna Bajka, która ogromnym ołówkiem dokonała aktu Pasowania. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy Dyplom Przedszkolaka.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Urodziny Marchewki
7 października 2016 roku grupa Gumisie, w ramach realizacji programu: „Kubusiowi Przyjaciele Natury", obchodziła Urodziny Marchewki. Dzieci namalowały wspólnie wielki portret wesołej Marchewki, a następnie składały jej życzenia urodzinowe. Pod czujnym okiem swojej pani przygotowały pyszną i zdrową marchewkowo – jabłkową surówkę, którą później z apetytem zajadały. Przy tej okazji dzieci poznały nowe urządzenie elektryczne oraz zasady bezpieczeństwa, związane z jego obsługą.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Archiwum Aktualności