• Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2019/20

• PRZYPOMINAMY - w terminie od 19 do 25 lutego 2019 r. rodzice, którzy chcą, aby dziecko pozostało nadal w naszej placówce, zobowiązani są do złożenia w formie papierowej - deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020.

• Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

• W piątek 11 stycznia 2019 roku przedszkolaki z "Bajki" wraz ze swoimi Paniami wzięły udział w 27. Finale WOŚP. Przy tej okazji zbieraliśmy pieniądze do puszki, ale także wzbogacaliśmy swoją wiedzę i umiejętności, dotyczące pierwszej pomocy.

• Drzwi otwarte w Bajce

• 15 lutego 2019 roku w godzinach popołudniowych gościliśmy w naszym przedszkolu rodziców i dzieci, które być może od września dołączą do grona naszych przedszkolaków. W drzwiach witała gości Królewna Bajka, pani dyrektor Danuta Prusinowska - Zmyślony zapoznała rodziców z naszą placówką na podstawie prezentacji multimedialnej, a nauczycielki przygotowały w poszczególnych salach ciekawe zabawy dla dzieci - muzyczne, teatralne, plastyczne, a także zajęcia z języka angielskiego.

Rekrutacja do przedszkola rozpoczyna się już 1 lutego 2019 roku. Serdecznie zapraszamy do naszej "Bajki" :)

• Dzień Babci i Dziadka 2019

• W styczniu wnuczęta przygotowują niespodzianki dla Babć i Dziadków. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci z poszczególnych grup zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości, podczas których zaprezentowały Im swoje umiejętności. Były też własnoręcznie wykonane upominki, wspólne zabawy i słodki poczęstunek. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego, co najlepsze :)

• Smerfy poznają pracę w Urzędzie Skarbowym

• 27 września 2018 roku grupa Smerfy wybrała się na wycieczkę do Urzędu Skarbowego w Pleszewie. Przedszkolaki w "Bajce" poznają różne zawody i choć mają dopiero kilka lat, już zaczynają się zastanawiać, kim będą, gdy dorosną. Tym razem Smerfy spotkały się z Naczelnikiem i pracownikami Urzędu Skarbowego i dowiedziały się, na czym polega ich praca. Dzieci wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują pani Agacie - mamie Antka - za pomoc w zorganizowaniu wycieczki, a panu Naczelnikowi i wszystkim pracownikom za wspaniałe przyjęcie oraz wiele miłych niespodzianek :)

• Europejski Tydzień Sportu - zakończenie

• W ostatnim dniu Europejskiego Tygodnia Sportu na placu przedszkolnym stanęło podium. Wszyscy mali sportowcy ćwiczyli przez tydzień z ogromnym zapałem, dlatego każdy z nich stanął na najwyższym jego stopniu, zajmując I miejsce ;) Każde dziecko zostało udekorowane pamiątkowym medalem.

• Dzień Tańca w "Bajce"

• Taniec to także sport, to duża dawka ruchu i dobrej energii. Dlatego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się w naszym przedszkolu Dzień Tańca. Wszyscy mali sprtowcy wraz ze swoimi paniami tańczyli pod kierunkiem pani Asi Słowińskiej na placu przedszkolnym.

• Europejski Tydzień Sportu - trening piłkarski

• W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu nasi mali sportowcy udali się do sali gimnastycznej na trening piłkarski zorganizowany we współpracy z ZSP nr 2 im. Królowej Jadwigi oraz Akademią Piłkarską Reissa w Pleszewie. Przedszkolaki z Bajki wraz z wychowawczyniami dziękują panu Łukaszowi Bandoszowi - tacie Hani z grupy Muminki oraz Jego pomocnikom. To był wspaniały trening!!!

• Spotkanie z trenerem personalnym

• Drugi dzień Europejskiego Tygodnia Sportu w "Bajce" to spotkanie i trening pod kierunkiem trenera personalnego, pana Alana Urbaniaka smiley Dziękujemy panu Alanowi za czas poświęcony naszym małym sportowcom yes

• Europejski Tydzień Sportu - dzień 1

• W dniach od 24 do 28 października 2018 r. odbył się w naszym przedszkolu Europejski Tydzień Sportu. Rozpoczęliśmy przedszkolnym torem przeszkód - w poszczególnych salach na małych sportowców czekały zadania i ćwiczenia związane z różnymi dyscyplinami sportu. Dzieci wykonywały je z ogromnym zapałem i radością :)

• Smerfy poznają zawód mechanika pojazdowego

• 19 września 2018 roku grupa Smerfy wybrała się na wycieczkę do Zakładu Mechaniki Pojazdowej pana Aleksandra Marciniaka - dziadka Ignasia. Pan Aleksander opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, pokazał urządzenia i narzędzia, którymi naprawia się samochody Dziękujemy dziadkowi i mamie Ignasia za zaproszenie, zapoznanie dzieci z zawodem mechanika samochodowego oraz miłe przyjęcie :)

• Dzień Przedszkolaka 2018

• 20 września 2018 roku świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka - w każdej grupie czekały na dzieci niespodzianki, wesołe zabawy, konkusy i upominki. Naszym bajkowym przedszkolakom życzymy wszystkiego najlepszego :)

• Spotkanie z podróżnikiem :)

• We wrześniu na zajęciach wspominamy wakacje. Dzieci opowiadają, gdzie były, co ciekawego zwiedziły, jakie miejsca w Polsce i za granicą poznały. 14 września 2018 roku odwiedził nasze przedszkole prawdziwy podróżnik, który opowiedział dzieciom o swoich wyprawach i pokazał im swoje papugi - Kiki i Lili :)

• Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

• Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci nowoprzyjęte wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne. Skrzaty spotykają się w przedszkolu 29 sierpnia 2018 roku o godzinie 16.00 oraz 30 sierpnia o godz. 15.00, a Krasnoludki - 30 i 31 sierpnia o godz. 16.00. Życzymy miłej zabawy :)

• Zielona noc

• 22 czerwca 2018 roku najstarsze przedszkolaki z grupy Gumisie i Smerfy wraz ze swoimi paniami spędziły noc w przedszkolu. W ten sposób ostatecznie zakończyły edukację w przedszkolu.