• 21 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste Pożegnanie Przedszkola. Najstarsze przedszkolaki z grupy Gumisie i Smerfy zaprezentowały przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń program artystyczny i odebrały z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy i upominki.

• Krasnoludki na wycieczce

• Dzieci z grupy Krasnoludki wyjechały wraz ze swoimi paniami i rodzicami na wycieczkę autokarową do Radlina.

• Oimpiada PPL Junior

• W tegorocznej edycji Olimpiady PPL Junior nasze przedszkole reprezentowała grupa Gumisie i Smerfy.

• Dzień Mamy, Taty i Dziecka u Skrzatów

• 5 czerwca 2018 roku w grupie Skrzaty odbyła się uroczystość przedszkolna, podczas której dzieci przygotowały niespodzianki dla rodziców, a rodzice - dla dzieci. Wiele radości sprawił wszystkim spektakl teatralny pt.: "O żabkach w czerwonych czapkach", a także własnoręcznie wykonane upominki, pyszny tort i latające, kolorowe balony :)

• Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada to Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w naszym bajkowym przedszkolu dzieci oglądały przedstawienie teatralne o uprzejmym rycerzu, bawiły się na balu, budowały zamek dla księżniczki.

• Spotkanie z leśnikiem

• Na zajęciach w przedszkolu dzieci poznają różne zawody. Tym razem gościliśmy w przedszkolu pana leśnika.

• Święto Biblioteki

• Grupa teatralna z naszego przedszkola pokazała swój spektakl pt. "Ballada o Uprzejmym Rycerzu"  podczas Święta Biblioteki, zorganizowanego w ramach projektu "Biblioteczna Akademia Rozmaitości". Dziękujemy za zaproszenie

• Pasowanie na Przedszkolaka

• 27 października 2017 roku wszystkie dzieci, które 1 września rozpoczęły edukację w naszym przedszkolu, zostały uroczyście przyjęte w poczet przedszkolaków. Gratulujemy laugh

• Walizki wyobraźni u Krasnoludków

• 20 października 2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie Krasnoludków z bajkami w ramach realizacji projektu: "Walizki wyobraźni".  Tegoroczny projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Walizki wyobraźni - już działamy

• W celu zapoznania wszystkich rodziców z założeniami projektu, panie Marta i Magda zorganizowały w holu przedszkola kącik: „Walizki wyobraźni”.

• Projekt - Walizki wyobraźni

• W dniach 16 – 18 października 2017 r. w Fundacji Serdecznik w Poznaniu  odbyły się pierwsze szkolenia dla nauczycieli przedszkolnych, uczestniczących w projekcie: „Walizki wyobraźni”. W tym roku w projekcie biorą udział przedszkola z następujących miejscowości: Śrem, Czarnylas, Wrzęca Wielka, Buk, Lądek, Pleszew, Tuliszków, Międzychód, Turek oraz trzy placówki z Poznania. Do projektu zgłosiły się nauczycielki z naszego przedszkola – Magdalena Sopniewska i Marta Pieniężna. Pierwsze szkolenie za nimi. „Walizki wyobraźni” to projekt adresowany do 12 przedszkoli publicznych, w tym przedszkoli specjalnych i integracyjnych, z terenu Poznania i całej Wielkopolski. Przedszkola biorące udział w projekcie otrzymały walizkę pełną ciekawych książek i skarbów, w postaci akcesoriów edukacyjnych. Celem działania jest promocja czytelnictwa pośród najmłodszych czytelników, a także przeszkolenie nauczycieli przedszkolnych w zakresie kreatywnej pracy z książką. Zadaniem każdego przedszkola jest utworzenie lokalnego Klubu Czytelniczego zwanego „Bajkowymi Podróżami”, w którym wezmą udział rodzice z dziećmi. Nauczycielki z naszego przedszkola zaplanowały już pierwsze spotkanie na 26 października 2017 roku.

• Muminki w sklepie spożywczym

• Muminki wraz z wychowawczynią dziękują Państwu Przybylskim za pyszne upominki i możliwość zapoznania się z pracą ekspedientki.