• Dzień Chłopca

• 30 września obchodzimy Dzień Chłopca. Dziewczynki wraz z wychowawczyniami i rodzicami przygotowały z tej okazji wiele niespodzianek dla wszystkich chłopców z naszej Bajki :)

• Wyróżnienie dla pani Eli

• 27 września 2017 roku w Teatrze Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu podczas uroczystej Gali nauczycielka z naszego przedszkola - pani Elżbieta Grzemska otrzymała wyróżnienie w konkursie o tytuł: "Wielkopolski Nauczyciel Roku". Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć w pracy z dziećmi

• Poznajemy przepisy ruchu drogowego oraz zawód policjanta

• We wrześniu starsze przedszkolaki z grupy Smerfy i Muminki wybrały sie na wycieczkę na Komendę Powiatową Policji w Pleszewie. Młodsze przedszkolaki z grupy Skrzaty natomiast poznawały znaki drogowe i uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię podczas wycieczki na pobliskie skrzyżowanie.

• Muminki i Smerfy w Lenartowicach

• Dzieci z grupy "Muminki" oraz "Smerfy"wzieły udział w imperezie pod hasłem: "Sport, muzyka oraz gry, czyli międzygminna integracja w ZSP Lenartowice". Dziękujemy za zaproszenie!

• Zajęcia adaptacyjne

• Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odbyły się w przedszkolu zajęcia adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci i ich rodziców, zorganizowane przez wychowawczynie najmłodszych grup.

• 21 czerwca 2017 roku najstarsze przedszkolaki w obecności dyrekcji, wychowawczyń, pracowników przedszkola oraz rodziców zakończyły edukację przedszkolną. Życzymy im samych sukcesów w szkole :)

• 19 czerwca 2017 roku o godz. 16.00 zapraszamy na zebranie dla rodziców dzieci nowoprzyjętych

• Krasnoludki, Skrzaty i Muminki na wycieczce w Dobrzycy

• 3 kwietnia 2017 roku Krasnoludki, Skrzaty i Muminki wybrały się na wycieczkę do Dobrzycy. Na  początku w Oranżerii Muzeum Ziemiaństwa  odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały  pisanki oraz wspólne zabawy o tematyce wielkanocnej. Po wyjściu z Oranżerii dzieci z papierowymi koszyczkami szukały w parku ukrytych w trawie niespodzianek od zajączka. Beata Filipiak i Brajan Walendowski z grupy Skrzaty znaleźli najwięcej jajek, w nagrodę otrzymali książeczkę z zadaniami dotyczącymi przyrody i Parku w Dobrzycy.  Podczas wycieczki dzieci poznały też krótką historię pałacu i posągu "pani z kielichem", zobaczyły najsłynniejszy dobrzycki pomnik przyrody – platan oraz przepięknego pawia.

• Maja, Zuzia i Łucja na przeglądzie recytatorskim

• Zuzia Kowalik, Maja Tyrakowska i Łucja Barańska wzięły udział w gminnym przeglądzie recytatorskim: "Ulubione wiersze przedszkolaka", zorganizowanym w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Pleszewie. Wszystkie trzy dziewczynki pięknie się zaprezentowały, a Majka zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy naszym wspaniałym recytatorkom smiley

• Witaj, Wiosno

• 21 marca 2017 roku przedszkolaki z naszej "Bajki" powitały nową porę roku. Krasnoludki z panią Martą zrobiły tradycyjną Marzannę i zasiały rzeżuchę, Gumisie z panią Elą wykonały piękne portrety pani Wiosny, Smerfy z panią Magdą z wiosennym transparentem szukały w okolicy śladów nowej pory roku, a Skrzaty z panią Basią rozwiązały krzyżówkę i bawiły się zielonymi balonami. We wszystkich grupach przez cały dzień panowała radosna wiosenna atmosfera.

• Rekrutacja do przedszkola

• Ruszyły zapisy do przedszkola na nowy rok szkolny 2017/18. Wniosek i oświadczenia rodziców można pobrać w sekretariacie przedszkola, lub na naszej stronie internetowej w zakładce - Rekrutacja. Zapraszamy :)

• Bajkowa Wierszykarnia

• 9 marca 2017 roku odbył się w naszym przedszkolu Przegląd Poezji Dziecięcej pod hasłem: „Bajkowa Wierszykarnia”. W przeglądzie udział wzięło udział 16 reprezentantów wszystkich grup przedszkolnych. W Jury konkursu zasiedli zaproszeni goście: pani Maria Wasielewska - kierowniczka działu dziecięcego Biblioteki Publicznej MiG Pleszew, pani Anna Wujs – była dyrektorka naszego przedszkola oraz pani Ewa Rutkowska z Gazety Pleszewskiej. Imprezę przygotowały i prowadziły nauczycielki – Elżbieta Grzemska i Dorota Muszyńska. Publiczność gromkimi brawami nagradzała małych recytatorów. Wszyscy wykonawcy za swój występ otrzymali książki, kolorowanki i pamiątkowe dyplomy. Jury przyznało 3 wyróżnienia. Otrzymała je Łucja Barańska z grupy Gumisie oraz Maja Tyrakowska i Zuzanna Kowalik z grupy Muminki. 17 marca 2017 roku wyróżnione dzieci będą reprezentować nasze przedszkole w konkursie gminnym – „Ulubione wiersze przedszkolaka” w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Pleszewie. GRATULUJEMY!

• Bal Przebierańców

• 20 lutego 2017 roku już od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Wszystkie dzieci przebrane w kolorowe karnawałowe kostiumy świetnie bawiły się na Balu Przebierańców. Były zabawy i konkursy, pokaz mody, słodki poczęstunek i wiele niespodzianek.

• Walentynki 2017

• 14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Dzieci wycinały serduszka i robiły walentynkowe ślimaki. Były tańce przy muzyce, zabawy z balonami w kształcie serc i walentynkowy poczęstunek. Tego dnia nawet zupa była czerwona :)

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniach 17 - 23 stycznia 2017 roku odwiedzili nasze przedszkole mili goście - Babcie i Dziadkowie naszych przedszkolaków. Z okazji Ich święta dzieci pod kierunkiem swoich pań przygotowały wiele niespodzianek - przedstawienia teatralne, piosenki, wiersze, tańce oraz własnoręcznie wykonane upominki. Był też słodki poczęstunek, przygotowany przy pomocy rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji uroczystości. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i wiele szczęścia.

• Teatr w przedszkolu

• 4 stycznia 2016 r. odwiedził nasze przedszkole Teatr "Włóczykij" z Kalisza. Wszystkie grupy przedszkolne z zainteresowaniem obejrzały spektakl pt.: "Przygoda choinki".