Aktualności
Wycieczka do kina Hel
Spotkanie z policjantami w przedszkolu
We wrześniu, na początku roku szkolnego przedszkolaki poznają podstawowe zasady ruchu drogowego. Nauczycielkom w realizacji tego tematu pomagają policjanci. Muminki 15 września odwiedziły Komendę Policji, natomiast wszystkie przedszkolne grupy 18 września uczestniczyły w spotkaniu z policjantami, zorganizowanym w przedszkolu. Po krótkiej pogadance w sali, policjanci zaprosili dzieci na plac przedszkolny, gdzie zaprezentowali im radiowóz policyjny i jego wyposażenie. Dziękując za ciekawe spotkanie, dzieci wręczyły gościom własnoręcznie przygotowane upominki.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Muminki zwiedzają Komendę Policji
15 września 2014 roku grupa Muminki wraz z wychowawczynią Elżbietą Grzemską udały się na Komendę Policji w Pleszewie. Po drodze nauczycielka przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Podczas wycieczki dzieci zwiedzały budynek Komendy, a także wzbogaciły swoje wiadomości na temat pracy policjantów oraz bezpieczeństwa na ulicy. W sali konferencyjnej dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny, a także poznały umundurowanie i różne narzędzia pracy policjantów. Na dziedzińcu policyjnym wszyscy mogli wsiąść do radiowozu i przez chwilę poczuć się policjantami. Dziękujemy mamie Zuzi i mamie Marcelka, pracującym w pleszewskiej policji, za pomoc w zorganizowaniu tej ciekawej i pouczającej wycieczki dla dzieci.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Skrzaty i Gumisie sprzątają świat
Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata". W dniu 19 września 2014 roku nasze przedszkolaki z grupy „Skrzaty” i „Gumisie” w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Akcja odbyła się w formie zabawy, podczas której dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Naszej akcji przyświecało motto: "Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda". To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Zajęcia adaptacyjne dla Krasnoludków
28 i 29 sierpnia, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych nowych przedszkolaków. Wychowawczyni, pani Alicja Łoś, angażowała dzieci i ich rodziców do wielu ciekawych zabaw. W czasie zajęć adaptacyjnych nasze przyszłe przedszkolaki w towarzystwie swoich rodziców zapoznały się z nowym otoczeniem, a rodzice nawiązali pierwsze kontakty. Dzięki wspólnym spotkaniom dzieci łatwiej adaptują się w przedszkolu, traktując je jako miejsce znane, przyjazne i bezpieczne.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Rozpczynamy nowy rok przedszkolny 2014/15
Pożegnanie Przedszkola
26 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste Pożegnanie Przedszkola. Najstarsze przedszkolaki, które kończą już edukację przedszkolną i po wakacjach rozpoczną naukę w klasie I, przygotowały pod kierunkiem swoich pań piękny program artystyczny, który zaprezentowały wszystkim pracownikom, przedstawicielom Rady Rodziców i kolegom z młodszych grup. Wspólnie z dziećmi wystąpiła na scenie wychowawczyni grupy Smerfy, która wcieliła się w rolę Dobrej Wróżki. Dzieci z grupy Krasnoludki, Skrzaty i Muminki pożegnały starszych kolegów wierszykami i wręczyły im własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Gumisie i Smerfy na placu przedszkolnym na pożegnanie wypuściły w niebo pęk kolorowych baloników. Pani dyrektor Danuta Prusinowska - Zmyślony wręczyła dzieciom książki i pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola, a rodzicom podziękowała za współpracę. Rodzice natomiast podziękowali wszystkim pracownikom za opiekę, wychowanie i przygotowanie dzieci do podjęcia nauki. Wszystkim absolwentom naszego przedszkola życzymy wielu sukcesów w szkole

Zapraszamy do galerii zdjęć
Wycieczka do wioski indiańskiej w Józefowie
16 czerwca 2014 roku Muminki wraz z rodzicami i swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Westernlandu: wioski indiańskiej w Józefowie. Podczas pobytu w wiosce dzieci spotkały się z Indianką, prawdziwym Indianinem, Traperem oraz Szeryfem i jego pomocnikami. Najpierw dzieci musiały pokonać Indiański Tor Przygody: Most Irokezów, Równoważnię Szoszonów, Belkę Apaczów, kanion z przeszkodami – dzieci otrzymały indiański tatuaż i indiańskie imię. Później „Muminki” rzucały tomahawkiem, kapeluszem na rogi bizona oraz podkową. Kolejnym punktem wycieczki było płukanie złota. Z pomocą Trapera dzieci znalazły drobinki złota, które każdy zabrał na pamiątkę. Następnie dzieci zostały zaproszone przez Indianina do odtańczenia indiańskiego tańca. Jedną z atrakcji była również dmuchana zjeżdżalnia. Muminki z rodzicami brały udział w dojeniu krowy na czas i przeciąganiu liny. Podczas odpoczynku przy kiełbasce z grilla były świadkami zamknięcia groźnego bandyty poszukiwanego listem gończym. Dla upamiętnienia pobytu w wiosce każde dziecko otrzymało fotografię własną i zdjęcie grupowe na liście gończym. Wycieczka miała charakter rekreacyjno-edukacyjny. Poprzez wspaniałą zabawę dzieci przeniosły się na chwilę w świat Dzikiego Zachodu minionej epoki. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni grupy - Barbara Karbowska.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Tęczowy Festyn Rodzinny
W piątkowe popołudnie 6 czerwca 2014 roku na placu przedszkolnym odbył się Tęczowy Festyn Rodzinny. Całe rodziny naszych przedszkolaków, ubrane w swój ulubiony kolor tłumnie przybyły do przedszkola. Tutaj zarówno na dzieci, jak i dorosłych czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez personel przedszkola. W loterii fantowej wygrywano atrakcyjne nagrody. Przy kolorowych stoiskach można było na przykład łowić rybki, tworzyć fioletowe kwiaty i czerwone serduszka. Dzieci chętnie zmieniały się w różne postaci z bajek, koty, motyle, biedronki dzięki kolorowym makijażom, malowanym na jednym ze stoisk. Wiele radości sprawiły wszystkim rodzinne konkursy – przeciąganie liny, wyścigi w workach, a także zabawy z chustą animacyjną. Dodatkową atrakcją na festynie były wspaniałe pokazy aerobiku w wykonaniu grupy dziewcząt z ZSP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie oraz tańca w wykonaniu dzieci ze Studia Tańca „Frajda”. W obu grupach rozpoznaliśmy absolwentów naszego przedszkola. Na scenie pięknie występowały również przedszkolaki, prezentując swoje ulubione wiersze i piosenki, których nauczyły się w przedszkolu. Kto zgłodniał, mógł się posilić przy stoisku kulinarnym, gdzie serwowano między innymi pyszne ciasto, pizzę, hot-dogi, a także cukrową watę.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Sukcesy grupy teatralnej "Bajeczka"
Grupa teatralna „Bajeczka” po raz kolejny wzięła udział w Kaliskich Spotkaniach Teatralnych Przedszkolaków. W tym roku dzieci pod kierunkiem Elżbiety Grzemskiej – opiekuna grupy - przygotowały zabawny spektakl pt.: „Baba Jaga u dentysty”. W przedstawieniu zagrało 12 młodych artystów: Nikola Marciniak, Lena Wietrzykowska, Zosia Kluczyk, Gabrysia Stefaniak, Zosia Górczyńska, Amelka Filipowicz, Amelka Malińska, Nikola Staniszewska, Agata Latańska, Marcin Cieślak, Sebastian Łoś i Antek Szafryk. W organizację występów pleszewskich przedszkolaków na kaliskich scenach włączyli się również pracownicy przedszkola: Lidia Bielawna, Teresa Szymczak oraz Stefan Kaczmarski. W XIV edycji Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków wzięło udział 29 zespołów z Wielkopolski. Grupa „Bajeczka” pomyślnie przeszła festiwalowe eliminacje, a w finale konkursu, który odbył się 23 maja 2014 r. w Centrum Kultury i Sztuki zajęła IV miejsce oraz nominację do udziału w Gali XIV KSTP. Nikola Marciniak za rolę tytułowej Baby Jagi otrzymała nagrodę indywidualną. W poniedziałkowy wieczór 9 czerwca 2014 r. dzieci zaprezentowały swój spektakl na scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Podczas uroczystej Gali widownia obejrzała 4 finałowe spektakle, a także przedstawienie w wykonaniu gospodarzy – przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Bursztynowy Zamek”. Mali aktorzy z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza i Pleszewa otrzymali gratulacje i nagrody rzeczowe z rąk prezydenta Kalisza Janusza Pęcherza. Nowa dyrektor Teatru im. W. Bogusławskiego Magda Grodzińska wszystkie zespoły, występujące na Gali uhonorowała najwyższym festiwalowym trofeum – statuetką „Małego Wojciecha”. Opiekunowie grup otrzymali nagrody instruktorskie, ufundowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. W teatralnej przygodzie naszym przedszkolakom towarzyszyła pani dyrektor Danuta Prusinowska – Zmyślony oraz rodzice, którzy nagradzali swoje utalentowane pociechy gromkimi brawami. Udany występ dzieci na prawdziwej teatralnej scenie dostarczył wszystkim uczestnikom Gali wiele pozytywnych emocji - radości, wzruszeń i satysfakcji.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Muminki w finale XIV Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków
23 maja 2014 roku dzieci z grupy „Muminki” zaprezentowały spektakl teatralny „S.O.S. dla Ziemi” na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu podczas finału XIV Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków. Przedstawienie przygotowała z dziećmi wychowawczyni grupy – Barbara Karbowska. W konkursie finałowym wystąpiło 9 zespołów, które pomyślnie przeszły eliminacje. Za swój występ w finale konkursu dzieci otrzymały dyplom i piękne nagrody rzeczowe – zabawki i książki. Występ na dużej scenie kaliskiego CKiS dostarczył dzieciom wiele radości.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Cała Polska czyta dzieciom
15 maja 2014 roku w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” grupę „Muminki” odwiedziła pani Monika Wątor – bibliotekarka, mama Patryka i Weroniki z naszego przedszkola. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, a także zachęcenie do wypożyczania książek w bibliotece. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom, czym się zajmuje oraz jak wygląda praca w bibliotece. Zwróciła uwagę na to, że ksiązki należy szanować, by mogło je przeczytać wiele osób. Wraz z uczennicami technikum pani Monika przeczytała dzieciom różne bajki i wierszyki; najbardziej spodobała sie dzieciom bajka o rybce MiniMini. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały niespodziankę - zakładkę do książki.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Muminki poznają pracę weterynarza
12 maja 2014 roku grupę Muminki odwiedzili państwo Weronika i Adam Przyworscy, którzy pracują w Przychodni Weterynaryjnej w Olsztynie. Goście opowiedzieli dzieciom o zwierzętach małych i dużych, jak o nie dbać, co lubią jeść. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pani weterynarz opowiedziała, jak należy opiekować się psem i innymi zwierzętami, jak poznać kiedy pies jest chory. Dzieci poznały zasady postępowania w kontakcie ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. Obejrzały sprzęt, jaki pani doktor ma w torbie. Muminki miały możliwość zbadania psa Miki za pomocą prawdziwego stetoskopu . Przymierzały również fartuch lekarski. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu, zadając gościom dużo ciekawych pytań. Niektóre dzieci opowiadały o swoich pupilach. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Wielkanocny Zajączek
Jak co roku przed Wielkanocą do naszego przedszkola przybył Zajączek. Nikt go nie widział, ale był na pewno, bo w koszyczkach przygotowanych przez dzieci zostawił wiele niespodzianek. Niełatwo było je znaleźć, bo Zajączek ukrył je w różnych dziwnych miejscach. Wizyta Zajączka sprawiła dzieciom wiele radości i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.
Zapraszamy do galerii zdjęć
XII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych
W czwartek 10 kwietnia 2014 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Pleszewie już po raz dwunasty odbył się PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH - „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”. Organizatorami przeglądu są: Przedszkole nr 1 „Bajka” oraz Dom Kultury w Pleszewie. Impreza rozpoczęła się spektaklem pt: „Baba Jaga u dentysty”, który poza konkursem zaprezentowała grupa teatralna „Bajeczka”, działająca w naszym przedszkolu pod kierunkiem Elżbiety Grzemskiej. W zmaganiach konkursowych wzięło w tym roku udział 5 grup przedszkolnych z Pleszewa, Taczanowa II, Dobrzycy i Koźmińca. Jurorami XII edycji przeglądu byli: Renata Frąszczak i Małgorzata Rygiel – Nowacka – nauczycielki ZSP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie oraz Przemysław Marciniak – Kierownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej. Jury zgodnie z regulaminem przeglądu przyznało wyróżnienia i nagrody:
- I miejsce - grupa Muminki z Przedszkola nr 1 „Bajka” za spektakl pt.: „SOS dla Ziemi”, przygotowany pod kierunkiem Barbary Karbowskiej
- II miejsce - Przedszkole z Taczanowa II za spektakl pt.: „Jak myszy zjadły Popiela”, przygotowany pod kierunkiem Justyny Płonki i Elżbiety Cieślak
- III miejsce – Publiczne Przedszkole z Koźmińca za spektakl pt.: „Zielony Kapturek”, przygotowany pod kierunkiem pani Barbary Banaszek.
Wyróżnienia otrzymały:
- grupa „Krokuski” z Przedszkola nr 3 „Słoneczne” z Pleszewa za spektakl pt.: „Wiosna”, przygotowany pod kierunkiem pani Doroty Waliszewskiej - Kot
- Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Dobrzycy za spektakl pt.: „ Czerwony Kapturek i ekologia”, przygotowany pod kierunkiem Barbary Jakubowskiej.
Pani dyrektor Przedszkola nr 1 „Bajka” wraz z dyrektorem Domu Kultury wręczyli wszystkim grupom, biorącym udział w przeglądzie dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a laureatom I, II i III miejsca – statuetki. Nagrody dla małych aktorów ufundowali: Urząd Miasta i Gminy Pleszew, Dom Kultury oraz Rada Rodziców Przedszkola nr 1 „Bajka”.
Od trzech lat gośćmi naszego przeglądu są organizatorzy i jury Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków, którzy przyznają własne nagrody oraz nominują najlepsze zespoły do finału KSTP. W tym roku nagrody rzeczowe otrzymały wszystkie zespoły. Specjalne wyróżnienie dla najlepszego aktora przeglądu jury z Kalisza przyznało Pawłowi Kmiecikowi z Przedszkola w Koźmińcu, który wcielił się w rolę Wilka w przedstawieniu o Zielonym Kapturku. Do udziału w finale XIV Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków, który odbędzie się 23 maja 2014 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu została wytypowana grupa teatralna „Bajeczka” oraz grupa „Muminki” z naszego przedszkola. Naszym małym aktorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Zapraszamy do galerii zdjęć
Przegląd Poezji Dziecięcej
19 marca 2014 roku odbył się w naszym przedszkolu Przegląd Poezji Dziecięcej pod hasłem: „Magia Słów”. W przeglądzie udział wzięli reprezentanci wszystkich grup przedszkolnych: Julka Sopniewska, Nadia Szczudlik i Łucja Barańska z grupy Krasnoludki, Oliwia Włodarczyk, Martynka Dymowska i Igor Waliszek z grupy Skrzaty, Idalka Koch i Bianka Szczepaniak z grupy Muminki, Julka Mrozińska, Iwo Zawadzki i Zosia Górczyńska z grupy Gumisie, Małgosia Baran, Julka Bąba i Laura Kuś z grupy Smerfy. W Jury konkursu zasiedli zaproszeni goście: pani Anna Bogacz - rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Pleszew, pani Maria Wasielewska - kierowniczka działu dziecięcego Biblioteki Publicznej MiG Pleszew oraz pani Anna Wujs – była dyrektorka naszego przedszkola. Publiczność gromkimi brawami nagradzała małych recytatorów. Wszyscy wykonawcy za swój występ otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy. Jury przyznało 3 wyróżnienia. Otrzymała je Łucja Barańska z grupy Krasnoludki oraz Małgosia Baran i Laura Kuś z grupy Smerfy. 27 marca 2014 r. Łucja i Małgosia reprezentowały nasze przedszkole na Przeglądzie Recytatorskim – „Ulubione wiersze przedszkolaka” w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Pleszewie.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Krasnoludki i Skrzaty wspólnie powitały Wiosnę
21 marca 2013 r. najmłodsze przedszkolaki z grupy Krasnoludki i Skrzaty wspólnie powitały Wiosnę. Wszyscy w tym dniu przyszli do przedszkola ubrani na zielono. Na początku dzieci wzięły udział w wiosennych zabawach i konkursach, przygotowanych przez wychowawczynię grupy Krasnoludki – Elżbietę Grzemską. W sali Krasnoludków odbyło się też przyjęcie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Następnie dzieci wraz ze swoimi paniami, wyposażone w biedronki, motylki, kwiatki i zielone serduszka na patyczkach, a także transparent z napisem: WITAJ WIOSNO, wyruszyły na ulice naszego miasta, aby barwnym, wesołym korowodem rozpocząć nową porę roku.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Kosmetyczka u Muminków
8 marca 2014 roku z okazji Dnia Kobiet grupę Muminki odwiedziła kosmetyczka - pani Katarzyna Ostapowicz. Pani Kasia opowiedziała przedszkolakom, na czym polega jej zawód. Pokazała dzieciom, jak dbać o higienę całego ciała; szczególną uwagę zwróciła na częste mycie rąk. Pani kosmetyczka przyniosła ze sobą "magiczny kuferek", z którego kolejno wyjmowała różne przedmioty potrzebne do wykonywania swojej pracy. Na zakończenie spotkania każda dziewczynka wybrała sobie kolor lakieru, a pani Kasia profesjonalnie pomalowała małe paznokcie. Dziewczynki były zachwycone

Zapraszamy do galerii zdjęć
Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2014/15
Informujemy, że karty zgłoszenia na nowy rok szkolny 2014/15 są już wydawane w przedszkolu. Wnioski wraz z załącznikami pobrać można również na stronie internetowej w zakładce - Rekrutacja. Zapraszamy rodziców do zapoznania się z regulaminem i harmonogramem rekrutacji dzieci do przedszkola.
Archiwum Aktualności