W środę 21 marca 2012 roku uroczyście powitaliśmy w naszym przedszkolu nową porę roku. Ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich przedszkolaków, najpierw pojawiła się w sali Pani Zima ze śnieżynkami. Pani Zima oznajmiła, że zostaje w tym roku na dłużej, a Wiosna w tym roku nie przyjdzie Po chwili jednak Pani Wiosna wraz z pomocnikami zjawiła się i powitała dzieci wierszem Jana Brzechwy pt.: "Przyjście Wiosny". Następnie odbył się pojedynek - przeciąganie liny, w którym drużyna Pani Wiosny pokonała drużynę Pani Zimy. W role pór roku wcieliły się wychowawczynie grupy Gumisie i Smerfy - Elżbieta Grzemska i Joanna Słowińska. W drugiej części spotkania odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski. Wiersze zaprezentowało 12 dzieci z wszystkich grup. Wysłuchaliśmy wierszy Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, a także pleszewskiej poetki - pani Marii Korzeniewskiej. W jury zasiedli: Bartosz Biernacki – pracownik Biblioteki Publicznej MiG Pleszew, Sebastian Kończak – Kierownik Wydziału Edukacji, Danuta Prusinowska – Zmyślony – Dyrektor Przedszkola nr 1 „Bajka” oraz Tatiana Janos z Rady Rodziców Przedszkola nr 1 „Bajka”. Jury, po wysłuchaniu wszystkich recytacji postanowiło przyznać 4 wyróżnienia z nominacją do udziału w Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Przedszkole im. Misia Uszatka w Pleszewie, następującym przedszkolakom:
Michalina Regulska - grupa Gumisie, Marceli Janiszewski – grupa Smerfy, Małgorzata Baran – grupa Muminki, Julia Mrozińska – grupa Krasnoludki.
Jury przyznało również 3 wyróżnienia szczególne. Otrzymali je:
Kaja Grząbka (Gumisie) – za oprawę teatralną, Julia Mrozińska (Krasnoludki) – za ładną dykcję i radzenie sobie ze stresem, Oskar Lisiak (Skrzaty) – za ładną dykcję i samodzielność.
Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie nagrody .
Zapraszamy do galerii zdjęć.