Aktualności

          • Gumisie w gabinecie stomatologicznym

          • 29 lutego 2012 r. grupa Gumisie, w ramach realizacji projektu: "Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy", udała się do gabinetu stomatologicznego przy ulicy Wyspiańskiego. Dzieci spotkały się z panią stomatolog Paulą Horoszkiewicz - Królikowską, która opowiedziała im o swojej pracy, zademonstrowała różne narzędzia stomatologiczne, przełamując lęk małych pacjentów przed wizytą u dentysty. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się, jak pani doktor zakłada na zęby kolorowe plomby. Podczas wizyty w gabinecie dzieci dowiedziały się również, jak dbać o zęby, co jeść, aby były zdrowe, jak często odwiedzać stomatologa. Na koniec wszyscy otrzymali kolorowanki oraz odznakę dzielnego pacjenta.

            Gumisie wraz z wychowawczynią Elżbietą Grzemską, która zorganizowała wycieczkę bardzo dziękują pani Pauli Horoszkiewicz - Królikowskiej za interesujące spotkanie, życzliwość  i poświęcony dzieciom czas.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • Bajkowy Bal Walentynkowy

          • 11 lutego 2012 roku w restauracji "Impresja" bawiło się do białego rana 96 osób. Zespół "Domino" przygrywał do tańca, a także prowadził zabawę i loterię fantową., w której można było wygrać 120 atrakcyjnych nagród. Główną nagrodą był nowoczesny tablet, ufundowany przez firmę "Komiz" Agnieszki i Zbigniewa Mizernych. Całkowity dochód z balu zostanie przeznaczony na zakup zabawek i pomocy dydaktycznych oraz doposażenie przedszkolnego placu zabaw.

            heart        heartheart        heartheartheart        heartheart        heart

            Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Przedszkola nr 1 "Bajka" kierują specjalne podziękowania do sponsora nagrody głównej - firmy "Komiz" Zbigniewa Mizernego, Pani Anny Sobkowiak za oprawę graficzną (plakaty, bilety), Państwa Izabelli i Grzegorza Szpeków - właścicieli restauracji "Impresja" za gościnę, wyśmienite jedzenie oraz ufundowanie tortu dla gości. Dziękujemy również wszystkim sponsorom balu, którymi byli:

            1. Gospodarstwo Szkółkarskie mgr inż. Jarosław Kuczyński.

            2. Sklep Spożywczy „Jutrzenka” Zdzisław Skałecki.

            3. Zakład Rymarski „Daw-Mag” Piotr Wysocki.

            4. Wypożyczalnia płyt DVD „Bellusia”.

            5. Elmar autoelektryk Mariusz Totko.

            6. Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie.

            7. PZU Życie S.A.

            8. Gospodarstwo Uprawy Grzybów Dorota i Henryk Kaczmarek.

            9. Księgarnia „Notka”.

            10. Kwiaciarnia Stylowa Kinga Biadała.

            11. Katarzyna i Eugeniusz Marcisz.

            12. „Agat” Jarocin.

            13. Maciej Vogt.

            14. „Instalchemik”.

            15. Michał Vogt.

            16. Marek Wieczorek.

            17. „Drewko“ Marek Żarnowski.

            18. KOMIZ Zbigniew Mizerny.

            19. Corner.

            20. Anna Sobkowiak.

            21. D.H. Goliński.

            22. Lewiatan Daniel Wróbel.

            23. KUPIEC.

            24. Marta Kinas.

            25. TAXI „Maciej”.

            26. Siemens.

            27. Audio-Com.

            28. Agata i Krzyszto Liberda.

            29. Firma handlowa Półtorak Czermin.

            30. Paula i Michał Królikowscy.

            31. Don Seremo Drukarnia Cyfrowa.

            32. „Rusinek”.

            33. Wioletta Melka.

            34. Joanna Staniszewska.

            35. De-Ga.

            36.New Pasja Jacek Urbaniak.

            37. Sklep Piwosza.

            38. Chromatic Studio.

            39. Apteka Medicor.

            40. Marta i Tomasz Chrzanowscy.

            41. Restauracja Seva.

            42. Restauracja Podmiejska.

            43.Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.

            44. Muzeum Regionalne w Pleszewie.

            heart D Z I Ę K U J E M Y heart

          • Walentynkowy Bal Przebierańców

          • W piątek 10 lutego 2012 roku odbył się w przedszkolu Walentynkowy Bal Przebierańców. Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami w pięknych karnawałowych kostiumach udały się do sali balowej udekorowanej czerwonymi balonikami i serduszkami, którą pani Magda otworzyła wielkim czerwonym bajkowym kluczem. Na balu wszyscy świetnie się bawili - Batman tańczył z księżniczką, Indianka z Hiszpanką, a Wróżka z Czarodziejem. Przebierańcy z poszczególnych grup zaprezentowali swoje kostiumy podczas specjalnego tańca. Były też  zabawy i konkursy - rysowanie bałwanka z zamkniętymi oczami, taniec par powiązanych ze sobą serpentyną, taniec wielkoludów, taniec na jednej nodze i wiele innych. Następnie wszyscy udali się do swoich sal na balową ucztę. "To był najwspanialszy bal na świecie!" - stwierdził na koniec Jędrek z grupy Gumisie.

            Wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak się bawiliśmy - zapraszamy do galerii zdjęć.

          • Dzień Babci i Dziadka u Gumisiów

          • W czwartek 26 stycznia 2012 roku do przedszkola przybyły babcie i dziadkowie dzieci z grupy Gumisie. Na miłych gości czekało tutaj wiele niespodzianek, przygotowanych z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na początek wnuczęta w kolorowych kostiumach zaprezentowały etiudę teatralną pt: "Świąteczne zmartwienie", a następnie odbył się Koncert dla Babci i Dziadka. Były wesołe wiersze o tym, jak to było, gdy dziadkowie byli jeszcze całkiem mali; były też wiersze pełne najwspanialszych życzeń. Wnuczęta śpiewały piosenki, tańczyły poleczkę, a także zagrały w "orkiestrze" na bębenkach, tamburynach, kołatkach i trójkącie. Za swój występ otrzymały gromkie brawa. Wychowawczyni grupy Elżbieta Grzemska odczytała wiele miłych słów, które dzieci opowiedziały jej wcześniej o swoich babciach i dziadkach.  Wnuczęta obdarowały swoich gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. W programie uroczystości znalazł się również "Walczyk z kwiatkiem", zatańczony wspólnie przez babcie, dziadków i wnuczęta. Słodki poczęstunek na tę miłą imprezę przygotowali rodzice - dziękujemy.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • Dzień Babci i Dziadka u Skrzatów

          • Grupa „Skrzaty” zaprezentowała Babciom i Dziadkom przedstawienie jasełkowe. Następnie dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki z okazji ich święta oraz wręczyły upominki swoim gościom, poruszając serca starszego pokolenia. Przy kawie, herbacie, słodkim poczęstunku i piosenkach dziadkowie bawili się z wnukami w zabawy z ich dzieciństwa.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • Skrzaty z Bajki rozdają uśmiechy

          • O samotnych babciach i dziadkach pamiętały „Skrzaty”. W piątek 20 stycznia 2012 roku, tuż przed świętem Babci i Dziadka odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani Alicji Łoś, który wywarł na seniorach bardzo duże wrażenie. Na pamiątkę spotkania wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie.

             

          • Bajkowy Bal Walentynkowy dla dorosłych

          • Rada Rodziców  i Grono Pedagogiczne Przedszkola nr 1 "Bajka" w Pleszewie zapraszają na

            BAJKOWY BAL WALENTYNKOWY

            Bal odbędzie się 11 lutego 2012 roku w restauracji "IMPRESJA" w Pleszewie (początek godz.19.30).

            Do tańca gra zespół "Domino".

            W programie imprezy między innymi: loteria (nagroda główna  - notebook), licytacja płyty i koszulki z autografem M.Maleńczuka.

            Bilety w cenie 90 zł. od osoby do nabycia w sekretariacie Przedszkola, ul. Hallera 30.

            Zysk z balu przeznaczony zostanie na zakup zabawek, pomocy dydaktycznych, doposażenie przedszkolnego placu zabaw.

            Patronat - "Życie Pleszewa". Fundator nagrody głównej - Komiz Heating Solutions.

                            

            Jak możecie pomóc?

            1.Przede wszystkim uczestnicząc w Balu. Zaproś przyjaciół, znajomych i po prostu baw się!     

            2.Podaruj nagrodę na loterię fantową, z której całkowity dochód wspomoże nasz cel. Wartość i rodzaj nagrody nie ma znaczenia-liczy się gest.

            3.Jeśli nie możesz uczestniczyć w Balu lub nie masz pomysłu na nagrodę możesz wpłacić pieniądze na konto:          

            Bank Spółdzielczy w Pleszewie Nr konta  5384 0700 0300 0983 5520 0000 01

            Sprawmy wspólnie radość naszym pociechom!

             

          • Gumisie zagrały w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

          • W niedzielę 8 stycznia 2012 roku o godz. 15.00 dzieci z grupy Gumisie przybyły wraz z całymi rodzinami do kina Hel, aby wziąć udział w XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci w barwnych kostiumach zaprezentowały na scenie etiudę teatralną pt.: "Świąteczne zmartwienie" i otrzymały gromkie brawa od zgromadzonej w Helu publiczności. Wraz z rodzicami brały też udział w licytacjach, a także oglądały występy innych grup i solistów.

            Do udziału w WOŚP przygotowała dzieci wychowawczyni Elżbieta Grzemska przy pomocy p. Lidki Bielawnej. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie - dzięki Państwa postawie małe dzieci wzięły udział w wielkiej sprawie. W ten sposób wspólnie wychowujemy dzieci i uczymy je, że warto pomagać innym.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • Zapraszamy Babcie i Dziadków

          • Wkrótce Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolacy wraz z wychowawczyniami już dziś serdecznie zapraszają na uroczystości przedszkolne z tej okazji.

            Terminy uroczystości w poszczególnych grupach:

            Muminki - poniedziałek 23 stycznia 2012

            Krasnoludki - wtorek 24 stycznia 2012

            Smerfy - środa 25 stycznia 2012

            Gumisie - czwartek 26 stycznia 2012

            Skrzaty - piątek 27 stycznia 2012

            Początek uroczystości - godzina 12.00.

          • Konkurs plastyczny "Najładniejsza bombka" podsumowany

          • Na rodzinny konkurs plastyczny zorganizowany w naszym przedszkolu wpłynęło wiele prac. Piękne i oryginalne bombki, wykonane przez dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem oglądać można  na wystawie w holu przedszkola. Wszystkim wykonawcom gratulujemy talentu i pomysłowości! Głosowanie na najładniejszą bombkę odbyło się w dniach 12 - 20 grudnia 2011 r. Głosowali rodzice wraz ze swoimi dziećmi. Każda rodzina mogła oddać swój głos na 3 wybrane prace.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymaali dyplomy i nagrody, które wręczone zostały w dniu 22 grudnia.

            Największą ilość głosów zdobyły następujące prace:

            I miejsce - KAJA GRZĄBKA

            II miejsce - JULIA CZAJKA

            III miejsce - OLEK KAŁUŻNY i GABRYSIA STEFANIAK

            Nagroda Dyrektora Przedszkola nr 1 "Bajka" - MAJA BAKIEWICZ

                            

          • Gwiazdka u Smerfów

          • 8 grudnia 2011 roku odbyło się spotkanie gwiazdkowe w grupie Smerfy. Dzieci wspólnie z nauczycielkami przygotowały przedstawienie jasełkowe, w którym występowały: Anioły, Gwiazdki, Pasterze, Maryja i Józef, Babcia z Dziadkiem oraz Góralki. Na koniec dzieci zaśpiewały świąteczną pastorałkę, złożyły rodzicom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Kulminacyjnym punktem programu była wizyta honorowego gościa, czyli tak bardzo wyczekiwanego przez dzieci Mikołaja. Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze, przy dźwięku kolęd oraz wspólnym poczęstunku, na którym nie zabrakło również własnoręcznie przygotowanych przez dzieci pierniczków.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • Gwiazdka u Krasnoludków

          • Gwiazdka u Krasnoludków (16 grudnia 2011 roku) przebiegała w atmosferze radości, ale nie zabrakło też odrobiny tremy, a nawet łez przed pierwszymi samodzielnymi występami. W jasełkowym przedstawieniu pokłon Jezuskowi oddawały dzieci z różnych stron świata: Murzynek - Sebastian Łoś, Eskimosek - Maksiu Sójka, Hawajka - Amelka Malińska, Krakowianka - Julcia Mrozińska, Indianka - Nikolka Staniszewska. Do szopki przybył również z darami Król - Miłoszek Klimczak. Uroczystość uświetnił Święty Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Zabawom i pląsom przy skocznej muzyce i słodkim poczęstunku nie było końca.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • Gwiazdka u Muminków

          • W grupie Muminki spotkanie gwiazdkowe odbyło się 7 grudnia 2011 roku. Dzieci wystawiły Jasełka, w których obok Maryi i Józefa wystąpiły Aniołki, Pasterze, Trzej Królowie. Do szopki przywędrowały także dzieci z całego świata - Japonka, Chińczyk, Eskimos, Hawajka, Indianka i Krakowiacy. W trakcie przedstawienia, a także po jego zakończeniu śpiewano kolędy przy akompaniamencie w wykonaniu jednego z rodziców - pana Szałka. Rodzice przygotowali poczęstunek - ciasto, słodycze, owoce i kawę. Nie zabrakło też Mikołaja i prezentów, które wywołały wiele radości.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Gwiazdka u Gumisiów

          • Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przedszkolacy wraz z wychowawczyniami zapraszają swoje rodziny na Uroczystości Gwiazdkowe. Gumisie zorganizowały w tym roku swoją uroczystość w sali widowiskowej Domu Kultury. Dzieci zaprezentowały na scenie historię Mikołaja, który nie wytrzymał gorączki świątecznych przygotowań i zasłabł z nadmiaru obowiązków. Pani doktor zaleciła Mikołajowi odpoczynek, a wtedy pojawił się problem - dzieci nie dostaną prezentów, a święta będą odwołane . Z pomocą pospieszyły jednak Elfy i Śnieżynki i wszystko skończyło się dobrze. Dzieci jednak zrozumiały, że nie prezenty są najważniejsze, ale rodzina i miłość. Rodzice gromko oklaskiwali swoje pociechy. Podczas gwiazdkowej uroczystości nie mogło też zabraknąć kolędowania. Na scenie DK zaprezentowały je nie tylko dzieci, ale również mamusie i tatusiowie. Dzieci przygotowały dla rodziców upominki, a na koniec przybył do Domu Kultury Święty Mikołaj i obdarował wszystkie Gumisie prezentami. Panie z przedszkola wraz z rodzicami przygotowały też dla wszystkich napoje, kawę i słodki poczęstunek.

            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do pomocy przy organizacji naszej uroczystości - Gumisie z wychowawczyniami.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Wycieczka Gumisiów do Poznania

          •                    Dzieci z grupy Gumisie wraz z wychowawczynią i rodzicami wyjechały na autokarową wycieczkę do Poznania. Wycieczka odbyła się w sobotę 26 listopada 2011 r. Wzięło w niej udział 44 uczestników. Zorganizowana została w ramach realizacji programu zajęć teatralnych oraz programu edukacji regionalnej dzieci.  

            W programie wycieczki znalazły się między innymi:       

            • spacer po Starówce, oglądanie kamieniczek i ratusza
            • zwiedzanie Muzeum Instrumentów Muzycznych
            • oglądanie Koziołków Poznańskich
            • spacer ulicami Poznania – przejście ze Starego Rynku do Zamku Cesarskiego
            • spektakl w Teatrze Animacji pt.: „O królewnie Wełence”
            • spotkanie z aktorką, zwiedzanie kulis teatru i galerii lalek teatralnych.

            Celem wycieczki była przede wszystkim integracja dzieci, rodziców i nauczycieli, rozwijanie wspólnych zainteresowań (teatr, sztuka), edukacja regionalna dzieci (wspólne zwiedzanie stolicy Wielkopolski), a także proponowanie rodzicom i dzieciom ciekawych i wartościowych form spędzania wolnego czasu. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.  Organizatorem wycieczki była wychowawczyni grupy – Elżbieta Grzemska.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • Najładniejsza bombka

          • Ogłaszamy Rodzinny Konkurs Plastyczny pod hasłem: "Świąteczna bombka". Do 9 grudnia 2011 roku można składać u wychowawczyń prace wykonane przez dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami. Prace mogą być płaskie i przestrzenne, wykonane dowolną techniką plastyczną. Wszystkie bombki ozdobią choinkę w holu przedszkola. Głosowanie i wybór najpiękniejszych prac odbędzie się w dniach 12 - 16 grudnia. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi przed Świętami Bożego Narodzenia.

            Życzymy ciekawych pomysłów i wspaniałej zabawy przy wykonywaniu bombek.

          • Zapraszamy na Uroczystości Gwiazdkowe

          • Już dziś zapraszamy naszych przedszkolaków wraz z rodzicami i rodzeństwem  na przedszkolne uroczystości z okazji Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowują świąteczne przedstawienia i czekają na wizytę Świętego Mikołaja.

            Terminy uroczystości w poszczególnych grupach:

            Krasnoludki - piątek 16 grudnia 2011

            Skrzaty - czwartek 15 grudnia 2011

            Muminki - środa 7 grudnia 2011

            Gumisie - poniedziałek 12 grudnia 2011

            Smerfy - czwartek 8 grudnia 2011

          • Pasowanie na Przedszkolaka

          • 3 listopada 2011 r. odbyła się w przedszkolu ważna uroczystość. Wszystkie dzieci z grupy Krasnoludki, Skrzaty, Gumisie i Smerfy,  które w tym roku zaczęły chodzić do naszego przedszkola, zostały pasowane na na prawdziwych przedszkolaków. Na uroczystość tę przybyli też rodzice, aby towarzyszyć swoim dzieciom w tej ważnej chwili. Aby zostać prawdziwym przedszkolakiem, dzieci z poszczególnych grup musiały wykonać specjalne zadania - zaśpiewać, zatańczyć, oddzielić orzeszki od kasztanów, przejść przez mostek, wspólnie zbudować dom z  klocków, zbierać piłeczki i celować nimi do kosza. Po uroczystym ślubowaniu, pani dyrektor Danuta Prusinowska - Zmyślony bajkowym kluczem pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaka. Wychowawczynie wręczyły swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy. Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka przygotowała i prowadziła wychowawczyni Krasnoludków - pani Basia Ulatowska.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

             

             

          • Spotkanie z policjantami

          • W piątek 30 września 2011 roku odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z przedstawicielami policji. Jedna pani i dwóch panów policjantów w interesujacy sposób zapoznali dzieci ze swoją pracą, zaprezentowali im umundurowanie i narzędzia pracy policjanta. Podczas rozmowy na temat bezpieczeństwa na jezdni przedszkolacy wykazali się dużą wiedzą. Policjancizapoznali również dzieci ze sposobami radzenia sobie w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci miały możliwość zobaczyć i wsiąść do policyjnego radiowozu. Przedszkolacy podziękowali policjantom za spotkanie wierszykiem, a także własnoręcznie wykonanymi upominkami i rysunkami.

             

          • III Olimpiada Przedszkolaków

          • 23 września 2011 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie spotkali się mali sportowcy z trzech pleszewskich przedszkoli, aby wziąć udział w III Olimpiadzie Przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Gumisie i Smerfy. Wszyscy z ogromnym zapałem brali udział w meczu piłki nożej oraz różnych konkurencjach sportowych, przygotowanych i prowadzonych przez pana Andrzeja Madalińskiego. Nie było zwycięzców i przegranych, a główną nagrodą była wspaniała zabawa. Wszystkie przedszkola otrzymały kolorowe piłki, a każdy uczestnik olimpiady dyplom.

             

    • Kontakty

      • Publiczne Przedszkole nr 1 "Bajka" w Pleszewie
      • 0(62) 7421368
      • ul. Gen. J. Hallera 30
        63-300 Pleszew
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych