Aktualności

          • Wycieczka do Muzeum Regionalnego

          • 26 lutego 2013 roku cztery grupy przedszkolne - Muminki, Skrzaty, Gumisie i Smerfy odwiedziły Muzeum Regionalne w Pleszewie. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały otwartą 22 lutego wystawę fotograficzną pt.: „Westerstede – miasto partnerskie”. Na zdjęciach zobaczyły najciekawsze obiekty i miejsca w Westerstede, takie jak: ewangelicki kościół św. Piotra, Rynek miasta, Park Rododendronów Maxwald, najstarszy budynek w mieście „Krömerei” czy bardzo liczne i typowe dla rejonu Westerstede szkółki drzew i krzewów. Nie zabrakło także na fotografiach charakterystycznych wydarzeń z życia jego mieszkańców: obchodów rocznicy „Nocy Kryształowej”, zakończenia roku szkolnego w miejscowym Gimnazjum, Nocy Kulinarnej, pasowania na uczniów w Westerloy i Olimpiady Miejskiej. Dzieci zaciekawiły również zbiory archeologiczne, zgromadzone w muzeum - brązowe i żelazne szpile, zapinki, noże, groty oszczepów, naszyjniki, bransolety i grzechotki oraz zestaw ceramiki glinianej. Po Muzeum Regionalnym oprowadził nas kustosz - pan Witold Hajdasz.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Grupa teatralna przygotowuje spektakl na Galę Utalentowanych Młodych Wielkopolan.

          • 27 maja 2013 roku, w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu odbędzie się II Gala Utalentowanych Młodych Wielkopolan. Będzie to trwający około 2 godzin koncert, podczas którego zaprezentowane będą różnorodne uzdolnienia młodych ludzi z całej Wielkopolski. Organizatorem wydarzenia jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu, MDK nr 2 w Poznaniu i Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu.
            Grupa teatralna z naszego przedszkola, wytypowana przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew otrzymała od organizatorów zaproszenie do współtworzenia tego spotkania. Pierwszym etapem jest przygotowanie krótkiego występu i przesłanie nagrania do organizatorów.


             

          • Bal u Królowej Śniegu

          • Karnawałowy Bal u Królowej Śniegu odbył się w przedszkolu w czwartek 7 lutego 2013 r. Wszystkie dzieci i panie przebrały się zgodnie z tematem balu za bałwanki, snieżynki, pingwiny itp. W rolę Królowej Śniegu wcieliła się prowadząca imprezę wychowawczyni grupy Gumisie - pani Paulina Kłopocka Di Munno. W czasie balu grupa Smerfy zaprezentowała etiudę teatralną pt.: "Przygoda w Krainie Śniegu i Lodu" przygotowaną pod kierunkiem pani Elżbiety Grzemskiej. Wszyscy przebierańcy prezentowali swoje kostiumy na przygotowanym wybiegu. Były też tańce i konkursy, a także słodki poczęstunek - bezy i pączki. Tego dnia bowiem przypadał właśnie Tłusty Czwartek.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Uroczystości przedszkolne z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyły się już w grupie Krasnoludki, Gumisie i Smerfy. Skrzaty zapraszają swoje Babcie i Dziadków w poniedziałek 11 lutego 2013 r. Wnuki z pomocą swoich pań i rodziców przygotowały piękne przedstawienia, wiersze, piosenki i tańce, a także moc życzeń i własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Były też wspólne tańce, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek.

            Babcie i Dziadkowie z uśmiechem i wzruszeniem dziękowali za wszystkie niespodzianki.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Smerfy w XXI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

          • W niedzielę 13 stycznia 2013 roku dzieci z grupy Smerfy już po raz drugi zagrały w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgromadzonej w kinie Hel publiczności zaprezentowały etiudę muzyczno - ruchową pt.: "Przygoda w Krainie Śniegu i Lodu". Za swój występ najmłodsi uczestnicy orkiestry otrzymali gromkie brawa. Dzieci w białych kostiumach chęnie pomagały też w licytowaniu gadżetów, wraz z rodzicami brały udział w licytacjach, a także oglądały występy innych grup i solistów.

            Do udziału w XXI Finale WOŚP przygotowała dzieci wychowawczyni Elżbieta Grzemska. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

             

          • Noworoczny Bal Kostiumowy dla Dzieci i Rodziców

          • W piątek 4 stycznia w godzinach popołudniowych dzieci z grupy Smerfy wraz ze swoimi rodzinami i paniami z przedszkola radośnie powitały rozpoczynający się Nowy Rok 2013. Na bal wszyscy - zarówno dzieci, jak i dorośli - przybyli w pięknych karnawałowych kostiumach. Były wspólne tańce, zabawy, konkursy i wygłupy, a także słodki poczęstunek. Dzieci prezentowały swoje stroje na wybiegu, a dorośli bili im gromkie brawa. Smerfy zaprezentowały też rodzicom specjalnie przygotowany na bal karnawałowy układ taneczny. W drodze losowania wybrano Króla i Królową Balu, choć tak naprawdę na to miano zasłużyli wszyscy uczestnicy imprezy. Muzyka rozbrzmiewała w przedszkolu aż do wieczora, dzieci i dorośli świetnie się razem bawili. Imprezę przygotowała wychowawczyni grupy - Elżbieta Grzemska wraz z panią Lidką Bielawną i Joanną Derbich. W przygotowanie poczęstunku i kostiumów karnawałowych włączyli się wszyscy rodzice. Dziękujemy za pomoc i wspólną zabawę z dziećmi.

            W czasie balu przebierańcy mogli wziąć udział w profesjonalnej sesji fotograficznej w studio utworzonym w sali grupy Krasnoludki. Chętnych nie brakowało - były zdjęcia indywidualne, rodzinne, a także w gronie przyjaciół. Zdjęcia wykonywała firma „Chromatic Studio”. Można je oglądać i zamawiać na stronie internetowej firmy - chromaticstudio.pl.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

             

             

          • Uroczystość Gwiazdkowa u Krasnoludków 2012

          • Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - 21 grudnia 2012 r. - w najmłodszej grupie przedszkolnej odbyła się Uroczystość Gwiazdkowa z udziałem rodziców. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni, pani Basi Karbowskiej przygotowały "Jasełka". Wszystkie pięknie recytowały wierszyki i śpiewały kolędy. Za swój występ otrzymały gromkie brawa. Po przedstawieniu do przedszkola przybył Święty Mikołaj i rozdał dzieciom prezenty. Świąteczny poczęstunek pomogli przygotować rodzice.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Wycieczka do fabryki bombek

          • 11 grudnia 2012 roku dzieci z grup Skrzaty i Smerfy wraz z paniami - Joanną Szostak, Elżbietą Grzemską, Joanną Derbich i Lidią Bielawną pojechały na wycieczkę autokarową do wytwórni bombek "Lotos" w Koźminie Wielkopolskim. Po fabryce oprowadzała nas jej właścicielka - pani Maria Turbańska. Dzieci z dużym zaciekawieniem obserwowały kolejne etapy powstawania i ozdabiania bombek w poszczególnych pomieszczeniach fabryki. Największe zainteresowanie wzbudziło formowanie bombek ze szklanych rurek oraz srebrzenie, ręczne malowanie i dekorowanie bombek brokatem. Na zakończenie pani Maria zaprowadziła dzieci do sklepu, gdzie mogły podziwiać rozmaite wzory bombek, wyprodukowanych w fabryce. W sklepie czekały na dzieci zamówione wcześniej bombki z imionami.

             

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Mikołajki u Smerfów

          • Przygotowania do imprezy mikołajkowej rozpoczęły się u Smerfów kilka dni wcześniej. W poniedziałek dzieci samodzielnie piekły pierniki, we wtorek lukrowały je i dekorowały kolorową posypką. W czwartek 6 grudnia 2012 roku do świątecznie przystrojonej sali przybył Święty Mikołaj z prezentami. Każde dziecko otrzymało podarunek, Mikołaj przyniósł też zabawki do wspólnej zabawy w grupie. Dzieci także przygotowały niespodzianki dla Mikołaja - zaśpiewały piosenkę, recytowały wiersz i wręczyły Mu torebkę z pierniczkami, rysunki i kalendarz na 2013 rok. Po wizycie Mikołaja dzieci brały udział w mikołajkowych zabawach i konkursach. Na koniec imprezy dzieci wraz ze swoimi paniami zasiadły do świątecznie zastawionego stołu, aby spróbować upieczonych wcześniej pierniczków. Swoimi wypiekami poczęstowały też wszystkich pracowników przedszkola, a także rodziców, przychodzących po dzieci do przedszkola. Pierniczki bardzo wszystkim smakowały.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Smerfy w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu

          • 5 grudnia 2012 roku 5,6 - latki z grupy Smerfy pojechały na wycieczkę autokarową do Kalisza. W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały spektakl pt.: "Piotruś Pan". Wycieczkę w ramach realizacji programu zajeć teatralnych zorganizowała wychowawczyni grupy - Elżbieta Grzemska.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Smerfy w Parku Wodnym Planty

          • 27 listopada 2012 r. grupa Smerfy udała się na wycieczkę do Parku Wodnego „Planty”. Prezes Spółki Sport Pleszew – pan Eugeniusz Małecki oprowadził nas po całym obiekcie. Dzieci zobaczyły kręgielnię, siłownię i fitness club „Atlas”; z trybun sportowych obserwowały lekcje pływania starszych kolegów ze szkoły. Na siłowni wszystkie dzieci mogły spróbować swoich sił w podnoszeniu ciężarków i z ogromnym zainteresowaniem oglądały różne urządzenia sportowe. Wielką niespodzianką były dla naszych przedszkolaków mikołajkowe upominki: bezpłatne bilety wstępu na basen oraz cukierki, które wręczyli im zastępcy burmistrza – Arkadiusz Ptak i Andrzej Jędruszek. 

            Wizyta przedszkolaków w Parku Wodnym zorganizowana została z inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy oraz Spółki Sport Pleszew.

            smileyDziękujemy smiley

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Próbny alarm przeciwpożarowy

          • 30 października 2012 roku w naszym przedszkolu został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy, w którym wzięły udział wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola. Wcześniej wychowawczynie grup zapoznały dzieci z drogami ewakuacyjnymi, a także przeprowadziły zajęcia związane z tematyką przeciwpożarową. Podczas próbnego alarmu wszyscy sprawnie i szybko opuścili budynek przedszkola. Przygotowaniem i przeprowadzeniem alarmu zajęła się pani Paulina Kłopocka Di Munno.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Smerfy, Skrzaty i Gumisie na IV Olimpiadzie Przedszkolaka

          • 26 października 2012 roku w sali sportowej na ulicy Szkolnej odbyła się IV Olimpiada Przedszkolaków, zorganizowana przez Spółkę Sport Pleszew. W imprezie wzięło udział 220 małych sportowców z trzech pleszewskich przedszkoli oraz z ZSP nr 1. Nasze przedszkole reprezentowały 3 najstarsze grupy - Smerfy, Skrzaty i Gumisie. Podczas  Olimpiady przedszkolaki rywalizowały w takich konkurencjach, jak: mecz piłki nożnej, przeciąganie liny, wyścig na dmuchanych piłkach, „wyścig gąsienic”. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w Olimpiadzie, a przedszkola zostały nagrodzone bonami na zakup sprzętu sportowego. Za otrzymany bon zakupiliśmy dla dzieci 2 bramki do piłki nożnej.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Pasowanie na Przedszkolaka

          • W piątek 19 października 2012 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Wszystkie dzieci, które 1 września rozpoczęły edukację przedszkolną, w obecności rodziców i nauczycieli zostały przyjęte do grona przedszkolaków. W czasie uroczystości dzieci musiały wykonać szereg zadań, aby uwolnić Królewnę Bajkę, uwięzioną przez złą Babę Jagę i udowodnić, że zasługują na miano prawdziwych przedszkolaków. Pasowania dokonała pani dyrektor Danuta Prusinowska - Zmyślony, w role bajkowych postaci wcieliły się nauczycielki - Elżbieta Grzemska i Joanna Słowińska oraz dzieci z grupy teatralnej. Uroczystość prowadziła wychowawczyni grupy Krasnoludki - Barbara Maćkowiak. Po pasowaniu dzieci otrzymały bajkowe czapeczki oraz pamiątkowe dyplomy.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Nić porozumienia - happening na pleszewskim Rynku

          • W czwartek 18 października 2012 r. dzieci z grupy Smerfy i Skrzaty wraz z wychowawczyniami wzięły udział w wielkim happeningu, który odbył się na placu przed ratuszem. Happening zorganizowany został w ramach projektu „Nić porozumienia”, który ma na celu budowanie porozumienia na różnych płaszczyznach życia niezależnie od stanu  zdrowia psychicznego i fizycznego oraz możliwości intelektualnych. To także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, tworzenie odpowiednich warunków do integracji społecznej pomiędzy uczestnikami projektu poprzez wspólne działania warsztatowe. W przypadku happeningu tymi działaniami było tworzenie plakatów, które zawisły w witrynach sklepowych w centrum miasta tworząc swoistą wystawę miejską. Dzieci z naszego przedszkola również wykonały takie plakaty. Podczas happeningu wspólnie z dziećmi i młodzieżą z pleszewskich szkół, a także podopiecznymi Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie oraz organizatorami, zatańczyliśmy na pleszewskim Rynku taniec integracyjny, zwany belgijskim. Wszystkie dzieci otrzymały zielone baloniki i cukierki. Uliczny happening przygotowało stowarzyszenie „Zrozumieć i pomóc”.  Projekt wspiera Miasto i Gmina Pleszew.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Olimpiada na wesoło

          • W sobotę 29 września 2012 roku w godzinach popołudniowych odbył się w naszym przedszkolu XI Festyn Rodzinny pod hasłem: "Olimpiada na wesoło". Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Danuta Prusinowska - Zmyślony, która powitała wszystkich uczestników i życzyła dobrej zabawy. Na otwarcie olimpiady pofrunął w niebo pęk kolorowych baloników z nazwą naszego przedszkola. Grupa Muminki zaprezentowała pokaz gimnastyki artystycznej, a pani Asia poprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich olimpijczyków. W różnych konkurencjach sportowych, prowadzonych przez panią Elę, Basię, Asię i Paulinę, z ogromnym zaangażowaniem brały udział zarówno dzieci przedszkolne, ich starsze rodzeństwo, jak również mamy i tatusiowie. Mnóstwo radości dostarczyły wszystkim takie konkurencje, jak: bieg na pięcioosobowych nartach, pchnięcie gazetową kulą, mecz piłki na chustach animacyjnych, wyścigi kolarskie dla dzieci i dorosłych, przeciąganie liny, wyścigi w workach, gimnastyka artystyczna, przejście pod poprzeczką itp. Za zwyciestwo w poszczególnych konkurencjach zawodnicy nagradzani byli olimpijskimi medalami, wręczanymi uroczyście przez panią dyrektor. Ale najważniejsza na olimpiadzie - ważniejsza od zwycięstwa - była dobra zabawa. Dodatkowymi atrakcjami na festynie były: loteria fantowa, bańki mydlane, kolorowe makijaże, gra w mini - golfa, wata cukrowa, grill, hot - dogi i ciasto.

            Festyn zorganizowany został w ramach realizacji projektu: "Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy".

            Serdecznie dziękujemy za udział w „Olimpiadzie na wesoło”, za zaangażowanie i wspólną zabawę, fanty do loterii, książki na kiermasz oraz wszelką pomoc przy organizacji festynu.

            Zapraszamy do galerii zdjęć


          • Zajęcia adaptacyjne

          • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2012/2013. Aby pomóc najmłodszym przedszkolakom zaklimatyzować się w nowym środowisku, w czwartek 30 sierpnia i w piątek 31 sierpnia 2012 roku w grupie Krasnoludki odbyły się zajęcia adaptacyjne. Zabawy integracyjne dla maluszków i ich rodziców poprowadziła wychowawczyni grupy Krasnoludki - pani Barbara Maćkowiak.

          • Dni Pleszewa 2012 - występ grupy teatralnej

          • W sobotę 30 czerwca 2012 roku podczas tegorocznych Dni Pleszewa, na zaproszenie Burmistrza MiG - pana Arkadiusza Ptaka, grupa teatralna z naszego przedszkola zaprezentowała na scenie kina Hel spektakl pt.: "Zmartwienie Krasnali, czyli kłopotliwa Królewna Śnieżka". Publiczność dopisała - sala kina Hel wypełniła się po brzegi. Na scenie wystąpiły wspólnie dzieci wraz ze swoimi rodzicami oraz pracownikami przedszkola. W role Krasnali i Mrówek wcieliły się przedszkolaki z grupy Gumisie. Królewnę Śnieżkę zagrała mama Juliana - pani Sylwia Sawada, a Księcia tata Agatki - pan Przemysław Woliński. Rodzice Kuby - Tatiana i Tomasz Janosowie wcielili sie w role Baby Jagi i Szewczyka Dratewki. Ogromnego Smoka, który wzbudził wiele emocji wśród publiczności, animowali: tata Weroniki - Marek Filipowicz, mama Jędrka - Radosława Penkala - Kulig, mama Jasia - Anna Konieczna, mama Julki - Kamila Czajka oraz pani z przedszkola - Lidia Bielawna. Nauczycielki - Joanna Słowińska i Dorota Szostak zagrały magiczne Lustro Królewny Śnieżki. Spektakl wyreżyserowała Elżbieta Grzemska, a o oprawę muzyczną, światła i efekty specjalne zadbali: Barbara Maćkowiak, Marcin Konieczny oraz pracownicy Domu Kultury. Po występie wszyscy otrzymali od reżysera spektaklu pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki, a od publiczności - gromkie brawa.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

             

             

          • Zakończenie roku przedszkolnego w grupie Muminki

          • 29 czerwca 2012 roku w grupie Muminki odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego z udziałem dzieci i rodziców. Piosenką : „ Niech żyją wakacje…” dzieci powitały wakacje; w dobrych humorach śpiewały, recytowały, inscenizowały wiersz, budując z klocków samochód i pakując się na wakacje. W swoim przedstawieniu wspominały też cały miniony rok szkolny. Na koniec dzieci usłyszały od swojej wychowawczyni - Magdaleny Sopniewskiej życzenia wakacyjne. Rodzice natomiast podziękowali paniom za cały rok pracy i zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

          • Żegnaj przedszkole - idziemy do szkoły

          • W środę 27 czerwca 2012 roku w godzinach popołudniowych najstarsze przedszkolaki z grup: Skrzaty, Gumisie i Smerfy pożegnały przedszkole. Na swój ostatni już występ w przedszkolu zaprosiły rodziców, rodzeństwo, a także wszystkich pracowników przedszkola. Pożegnalne przedstawienie przygotowały z dziećmi wychowawczynie grup: Alicja Łoś, Elżbieta Grzemska, Joanna Słowińska i Dorota Szostak. Pani dyrektor Danuta Prusinowska - Zmyślony życzyła dzieciom powodzenia w szkole i udanych wakacji, a rodzicom podziękowała za współpracę. Pani Janiszewska - mama Marcelego w imieniu rodziców podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola za opiekę i przygotowanie dzieci do szkoły. Wychowawczynie grup wręczyły dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola oraz nagrody książkowe, a pani katechetka - dyplomy za udział w zajęciach z religii. Uroczystość zakończyła sie słodkim poczęstunkiem na placu przedszkolnym, przygotowanym przez rodziców.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

    • Kontakty

      • Publiczne Przedszkole nr 1 "Bajka" w Pleszewie
      • 0(62) 7421368
      • ul. Gen. J. Hallera 30
        63-300 Pleszew
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych