26 lutego 2013 roku cztery grupy przedszkolne - Muminki, Skrzaty, Gumisie i Smerfy odwiedziły Muzeum Regionalne w Pleszewie. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały otwartą 22 lutego wystawę fotograficzną pt.: „Westerstede – miasto partnerskie”. Na zdjęciach zobaczyły najciekawsze obiekty i miejsca w Westerstede, takie jak: ewangelicki kościół św. Piotra, Rynek miasta, Park Rododendronów Maxwald, najstarszy budynek w mieście „Krömerei” czy bardzo liczne i typowe dla rejonu Westerstede szkółki drzew i krzewów. Nie zabrakło także na fotografiach charakterystycznych wydarzeń z życia jego mieszkańców: obchodów rocznicy „Nocy Kryształowej”, zakończenia roku szkolnego w miejscowym Gimnazjum, Nocy Kulinarnej, pasowania na uczniów w Westerloy i Olimpiady Miejskiej. Dzieci zaciekawiły również zbiory archeologiczne, zgromadzone w muzeum - brązowe i żelazne szpile, zapinki, noże, groty oszczepów, naszyjniki, bransolety i grzechotki oraz zestaw ceramiki glinianej. Po Muzeum Regionalnym oprowadził nas kustosz - pan Witold Hajdasz.
Zapraszamy do galerii zdjęć