Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2011/12. Aby pomóc najmłodszym dzieciom bez stresu przekroczyć próg naszego przedszkola, wychowawczyni grupy "Krasnoludki" - pani Barbara Ulatowska zorganizowała zajęcia adaptacyjne, które odbyły się w dniach 29 i 30 sierpnia. Podczas tych zajęć dzieci miały okazję w obecności rodziców poznać nowe środowisko, swoje panie, a także nowe koleżanki i kolegów.
Aktualności
Zajęcia adaptacyjne
Festyn Rodzinny
W niedzielę 29 maja 2011 roku na placu przedszkolnym odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "Morze, nasze morze". Dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem w kostiumach piratów i marynarzy wspaniale bawiły się przy specjalnie przygotowanych stoiskach, brały udział w konkursach, wygrywały nagrody w loterii fantowej.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Gumisie w bibliotece
13 maja 2011 roku w cyklu zajęć "Poznajemy pracę naszych rodziców", dzięki uprzejmości pani Renaty Młodak, dzieci z grupy Gumisie miały możliwość zgłębienia tajników pracy bibliotekarza. Podczas wycieczki oglądały pomieszczenia biblioteki, poznały reguły wypożyczania książek, utrwaliły zasady obchodzenia się z książkami.
Gumisie wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują mamie Martynki za możliwość poznania zawodu bibliotekarza.
Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych
18 kwietnia 2011 roku w sali widowiskowej pleszewskiego Domu Kultury odbył się IX Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych: "Witajcie w naszej bajce". Organizatorem tej imprezy jest nasze przedszkole oraz Dom Kultury. W tym roku w przeglądzie wzięło udział 7 grup przedszkolnych z powiatu pleszewskiego. Na scenie DK wystąpiły dzieci z Dobrzycy, Galewa, Taczanowa, Koźmińca, a także trzech pleszewkich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowała w tym roku grupa Muminki, która pod kierunkiem pani Barbary Maćkowiak przygotowała spektakl pt.: "Zmartwienie Deszczowego Króla". Wszystkie grupy zprezentowały piękne, barwne przedstawienia. Jury w składzie: Przemysław Marciniak, Renata Frąszczak i Małgorzata Rygiel - Nowacka przyznało, zgodnie z regulaminem przeglądu, trzy równorzędne wyróżnienia. Otrzymały je następujące grupy:
* Przedszkole z Dobrzycy za spektakl pt.: "Bajeczka o Kasi"
*Przedszkole nr 1 "Bajka" w Pleszewie za spektakl pt.: "Zmartwienie Deszczowego Króla"
*Przedszkole z Taczanowa II za spektakl pt.: "Królewna Gburka".
Dzień Przedszkolaka w ZSP nr 1
11 kwietnia 2011r. dzieci z grup "Smerfy", "Gumisie" i "Skrzaty" uczestniczyły w "Dniu Przedszkolaka", zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie. Miały możliwość zwiedzenia budynku szkoły, a także brały udział w zabawach sportowych w sali gimnastycznej oraz zabawach komputerowych, plastycznych, muzycznych i językowych, przygotowanych przez nauczycieli z ZSP nr 1.
Skrzat u kupca
31 marca 2011r. przedszkolacy udali się do pleszewskiego Domu Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie pod tytułem "Skrzat u kupca" w wykonaniu aktorów Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Spektakl bardzo się podobał, dzieci nagrodziły aktorów wielkimi brawami.
Pasowanie na czytelnika
31 marca 2011 roku w Bibliotece Miejskiej w Pleszewie odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Dzieci kończące edukacje przedszkolną z grup "Skrzaty", Gumisie" i "Smerfy" przedstawiły krótki program artystyczny, a nastepnie po złożeniu przysięgi zostały przyjęte w poczet czytelników.
Przedstawienia w przedszkolu
Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie przygotowała pod kierunkiem nauczycielek Anety Zacharczuk i Moniki Latańskiej przedstawienia teatralne dla dzieci. 23 marca 2011 r. uczniowie zaprezentowali je naszym przedszkolakom. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienia pt.: "Czerwony Kapturek" i "Kopciuszek", a także teatrzyk kukiełkowy pt.: "Kubuś Puchatek i przyjaciele".
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Gumisie poznają zawody rodziców
W dniach 28 lutego – 4 marca 2011 roku dzieci z grupy „Gumisie” poznawały zawody swoich rodziców. Dzięki uprzejmości Pani A. Grzeszczak poznały jej miejsce pracy - „Bajkoland”, a później świetnie się bawiły. Natomiast Pani M. Nowaczyk – nauczycielka w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie zaprosiła dzieci do pracowni gastronomicznej, gdzie przedszkolacy mieli możliwość praktycznego poznania zawodu kucharza. Wspólnie z młodzieżą przygotowali cisto i upiekli ciasteczka, które potem z wielkim apetytem zjedli.
Za uatrakcyjnienie zajęć obu mamom serdecznie dziękują „Gumisie” i wychowawczyni Dorota Szostak.
Bajkowy Bal Karnawałowy
26 lutego 2011 r. w restauracji „Bax” w Pleszewie 150 osób bawiło się na Bajkowym Balu Karnawałowym. W organizację balu zaangażowała się Rada Rodziców, rodzice naszych przedszkolaków, dyrekcja i grono pedagogiczne. Do tańca przygrywał zespół „Domino”. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Nagrodą główną był laptop ufundowany przez Salon Komputerowy „Open”. Zysk z zabawy przeznaczony będzie na doposażenie przedszkolnego placu zabaw.
SPONSORZY BAJKOWEJ ZABAWY:
SALON KOMPUTEROWY OPEN – T. NOWACZYK * DE-GA R. GAWROŃSKI * CENTRUM USŁUG MEDYCZNYCH HOROSZKIEWICZ CORNER – SKLEP SPORTOWY * PINOKIO * PHONAK * AUDIO – SERVICE * LEWIATAN – D. WRÓBEL * AUDIO – COM – APARATY SŁUCHOWE * BANK SPÓŁDZIELCZY * PZU * FC PLESZEW * B. MARCINKOWSKI * ELEKTRO – MIZ * PK PLESZEW * ZAKŁADY MIĘSNE LAS W KUCZKOWIE * SEVA * MUZEUM REGIONALNE * SKLEP PIWOSZA – T. WITCZAK * SKLEP MEBLOWY J. MOLSKA * DZIAŁALNOŚĆ HANDLOWA R.LORENZ * SALON FRYZJERSKI M. BRAJER * SKLEP BIELIŹNIARSKI I.WOŹNIAK * DREWKO – M. ŻARNOWSKI * SKLEP MIKUS – P. CZERWIŃSKA * ALAN – M. JĘDRZEJAK * CUKIERNIA M.VOGT * APTEKA PRZY KALISKIEJ * JUNIOR – T. ŻYCHLEWICZ * P.W. PROMAX * RESTAURACJA ZAMKOWA GOŁUCHÓW * PIZZERIA IZABELLA GOŁUCHÓW * D.R. ABRAMOWICZ * B.R. SZWEDZIAK * K.M. PARYSEK * K.E. MARCISZ * I.D. KAŁUŻNI * NEW-PASJA J. URBANIAK * B. SKITEK * A.A. BAKIEWICZ * J.P. KROMOLICCY * APTEKA MEDICOR M.R.SZWAŁEK * B. SOŚNICKA * J.D. STANISZEWSCY * E. URBANIAK * M.A. ŁACIAK * P.M.TADUS * J.JUSZCZAK * GOSPODARSTWO OGRODNICZE M.M. GRZECHOWIAK * SKLEP MIĘSNO-GARMAŻERYJNY G. SZPEK * BARTEX D. FRĄCKOWIAK * SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA KOWALEW – DOBRZYCA * S. K. LISIAK * SALON FRYZJERSKI D. BARTOSIK – WIŚNIEWSKA * SALON FRYZJERSKI A. CZAJKA * USŁUGI GASTRONOMICZNE A. GRACZYK * M.D. RATAJCZAK * ZPHU LEWIATAN K.CICHOŃ * ZAKŁAD ŚLUSARSKO-KOTLARSKO-MURARSKI J.MARKIEWICZ * SKLEP MOTORYZACYJNY K. BALCER * USŁUGI MALARSKIE L. KOWALCZYKIEWICZ * BUD-KOT M. ŚLIWA * MEDIA DESIGN M.WRÓBLEWSKI * USŁUGI ZEGARMISTRZOWSKIE R. KAŁUŻNY * HURTOWNIA RUCH S.A. * SALON FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY S. LEWANDOWSKA * SALON FRYZJERSKI D. ZUBA * APTEKA PRO-VITA J. LESZCZYŃSKA * KUPIEC * K.M. BIADAŁA * P.M. KRÓLIKOWSCY * M.S. ROSZCZAK * A.M. WŁODARCZYK * M.R. KONDRACCY * E. KWAŚNIEWSKA * ZAKŁAD FRYZJERSKI P. STANICH * SUNSET BAR H.D. WOJTASZEK * B.A. ŚWIDERSCY * M.CHOJNACKA I W. OSTROWSKI * WRC PLESZEW * I. WIERUSZEWSKA * RESTAURACJA BAX * OPRAWA GRAFICZNA A. SOBKOWIAK *
PATRONAT MEDIALNY – „ŻYCIE PLESZEWA”
D Z I Ę K U J E M Y 
Karnawałowy Bal Przebierańców
27 stycznia 2011 r. już od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Wszyscy przebrani w kolorowe karnawałowe kostiumy świetnie bawili się na Balu Przebierańców. Były zabawy i konkursy, słodki poczęstunek i wiele niespodzianek. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Babcie i Dziadkowie w przedszkolu
W styczniu wszystkie wnuki pamiętają o swoich Babciach i Dziadkach. Przedszkolaki pod kierunkiem wychowawczyń zaraz po Nowym Roku rozpoczęły przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niespodzianki przygotowane przez dzieci sprawiły wszystkim wiele radości i wzruszeń. Miło było Babciom i Dziadkom zobaczyć wnuka lub wnuczkę w przedstawieniu jasełkowym, a także otrzymać prezenty wykonane dla nich własnoręcznie przez dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Bajkowy Bal Karnawałowy dla dorosłych
Rada Rodziców i Grono Pedagogiczne Przedszkola nr 1 "Bajka" w Pleszewie zapraszają na
BAJKOWY BAL KARNAWAŁOWY
Bal odbędzie się 26 lutego 2011 roku w restauracji "Bax" w Pleszewie (początek godz.19.30).
Do tańca gra zespół "Domino".
W programie imprezy między innymi: loteria (nagroda główna - laptop), smaczne menu, wiele niespodzianek.
Bilety w cenie 90 zł. od osoby do nabycia w sekretariacie Przedszkola, ul. Hallera 30. Zysk z balu przeznaczony zostanie na doposażenie przedszkolnego placu zabaw.
Patronat - "Życie Pleszewa". Fundator nagrody głównej - Salon komputerowy "Open" w Pleszewie.
Odpłatność za przedszkole
Uprzejmie informujemy, że odpłatność za przedszkole w miesiącu lutym zbierana będzie w dniach 14-16.02.2011r.
Zapraszamy Babcie i Dziadków
Przedszkolacy wraz z wychowawczyniami serdecznie zapraszają na uroczystości przedszkolne z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Terminy uroczystości w poszczególnych grupach:
Muminki - poniedziałek 17 stycznia 2011
Gumisie - wtorek 18 stycznia 2011
Krasnoludki - środa 19 stycznia 2011
Skrzaty - czwartek 20 stycznia 2011
Smerfy - piątek 21 stycznia 2011
Zapraszamy na Bal Karnawałowy
W czwartek 27 stycznia 2011 roku odbędzie się w przedszkolu Bal Przebierańców. Już dziś zapraszamy wszystkie przedszkolaki, a rodziców prosimy o przygotowanie pięknych kostiumów dla dzieci.
Gwiazdkowe Uroczystości
W dniach od 6 do 10 grudnia 2010 roku panował w przedszkolu świąteczny nastrój - wszystkie grupy przedszkolne przygotowały uroczystości z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na uroczystości te zostali zaproszeni rodzice. Dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały piękne przedstawienia jasełkowe; były kolędy, życzenia i świąteczny poczęstunek. Nie mogło też zabraknąć długo wyczekiwanego gościa - Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami.
Strażacy w przedszkolu
9 grudnia 2010 roku strażacy z KP PSP w Pleszewie odwiedzili nasze przedszkole. Zademonstrowali dzieciom ubiór, który zakładają na akcje ratunkowe. Zaprezentowali również, jak wygląda pomoc poszkodowanym z użyciem profesjonalnego sprzętu. Ratownicy zapoznali dzieci z wyposażeniem medycznym, znajdującym się w samochodzie strażackim. Pokazali też, jak należy zachować się w różnych sytuacjach zagrożenia życia. Przedszkolaki podziękowały za spotkanie, wręczając strażakom piękne kartki świąteczne.
Konkurs plastyczny "Mikołaj" rozstrzygnięty!
Rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem "Mikołaj" zakończony. Wszystkie Mikołaje są wspaniałe! Wykonawcom gratulujemy pomysłowości i talentu. Nagrodę główną otrzymali już wszyscy uczestnicy konkursu - był to czas, spędzony w rodzinie na wspólnej zabawie podczas tworzenia Mikołajów. Drugą nagrodą jest ekspozycja wszystkich prac na wystawie konkursowej w holu przedszkola.
Ponadto JURY w tajnym głosowaniu wybrało najciekawsze prace.
Jury dziecięce przyznało:
I miejsce - Adasiowi Słowińskiemu
II miejsce - Nadii Nawrockiej
III miejsce - Stasiowi Fabiszowi
Personel przedszkola przyznał:
I miejsce - Adasiowi Słowińskiemu
II miejsce - Gabrysi Marek
III miejsce - Nadii Nawrockiej
Koncert Szkoły Muzycznej
25.11.2010 r. odwiedzili nasze przedszkole uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Pleszewie wraz ze swoimi nauczycielami. Podczas pięknego koncertu przedszkolacy mieli okazję posłuchać utworów, wykonywanych przez nieco starszych kolegów na pianinie, gitarach, skrzypcach, akordeonach, trąbkach i wielu innych instrumentach. Wśród młodych artystów byli również absolwenci naszego przedszkola. Koncert bardzo się dzieciom podobał, a umiejętności uczniów Szkoły Muzycznej nagrodzone zostały wielkimi brawami.
Archiwum Aktualności